Metale w rytuałach magicznych

By w łatwiejszy sposób osiągnąć upragniony cel, możesz wybrać swój amulet lub talizman z uwzględnieniem metalu, z jakiego został wykonany. Metale podlegają różnym planetom i mają różne zastosowania magiczne. Poniżej znajdziesz opis właściwości magicznych mosiądzu, miedzi, srebra i złota, pochodzący z książki „Magia astrologiczna„. W książce znajdziesz również więcej korespondencji pomiędzy magią a astrologią.

Miedź: natura – żeńska, planeta – Wenus, żywioł: Woda. Magiczne zastosowanie miedzi to leczenie, miłość, ochrona, szczęście. Kojarzone z nią bóstwa to Isztar, Afrodyta, Astarte i inne boginie utożsamiane z Wenus. Z miedzi wykonuje się magiczne różdżki, ponieważ jest świetnym przewodnikiem i dobrze kieruje energią. Biżuterię z miedzi nosi się podczas rytuałów, aby wzmocnić przepływ energii do ustalonego celu. Powinno się ją nosić zawsze na ręce przyjmującej, nigdy na rzucającej. Podporządkowana planecie Wenus miedź noszona jest także, aby przyciągać miłość. W tym wypadku najlepiej działa w połączeniu ze szmaragdami. Miedź potrafi równoważyć polaryzację ciała i dlatego leczy choroby albo im zapobiega. Miedź równoważy przepływ energii w ciele. Nie wolno jednak jej nosić bez przerwy, ponieważ może zaszkodzić – powoduje bóle głowy, nierówne bicie serca oraz niestabilność emocjonalną.

Mosiądz: natura – męska, planeta – Słońce, żywioł – Ogień. Magiczne zastosowanie: leczenie, pieniądze, ochrona. Kojarzone z nim są różne słoneczne bóstwa. Można nim zastępować złoto, np. w rytuałach przyciągających pieniądze. Można także, wykonać z niego prosty talizman przyciągający pieniądze, rysując lub wycinając pentagram na mosiężnym krążku. Mosiądz używa się w rytuałach magii Słońca i Ognia. Słoneczne rytuały mające na celu przyciąganie pieniędzy i bogactwa powinny być odprawiane o wschodzie Słońca. Ponieważ mosiądz ma właściwości ochronne, używa się go także w magii defensywnej, aby chronił i odsyłał negatywną energię do jej źródła. Biżuterię z mosiądzu nosi się podczas rytuałów w tym właśnie celu.

pentagramy

Pentagram runiczny: pozłacany, wykonany z brązu (stop miedzi z cyną lub innymi metalami) i srebra.

Srebro: natura – żeńska, planeta – Księżyc, żywioł – Woda. Magiczne zastosowanie: intuicja, emocje, zdolności parapsychiczne, sny, miłość. Srebro stosuje się w magii Wody, dywinacji, magii snów, rytuałach miłosnych i leczących. Odbija negatywne promienie i energie, odsyłając je do źródła, wzmacnia zdolności parapsychiczne, w tym prorocze sny i wizje. Biżuteria ze srebra z dodatkiem pereł, szmaragdów, jadeitu i lapis-lazuli noszona jest, aby przyciągać miłość. Srebrna biżuteria z księżycowym kamieniem noszona na noc wzmacnia sny. Noszenie zbyt dużych ilości srebra może powodować emocjonalne rozchwianie. Można wówczas próbować równoważyć jego wpływ złotem.

Złoto: natura – męska, planeta – Mars, żywioł – Ogień. Magiczne zastosowanie: władza, sukces, bogactwo, siła. Ze złotem kojarzony jest cały panteon bosów słonecznych, obecnych w każdej mitologii. Złoto używa się w magii Ognia i Słońca, zaklęciach mających na celu wzbogacenie, wzmocnienie władzy, pewności siebie i odwagi. Złote i białe świece stosuje się w rytuałach ochronnych. Biżuteria i talizmany ze złota przyciągają sukces i pieniądze. Noszone podczas rytuału wzmacniają zdolność gromadzenia i wysyłania mocy. Złoto w rytuałach zastępowane bywa pirytem (minerałem zwanym „złotem głupców”) lub mosiądzem”.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 3,33 z 5)
Loading...