Definicja magiji

Donald Michael Kraig w „Magiji współczesnej” podaje definicję magiji: „Magija jest nauką i sztuką powodowania zmian (w Twojej świadomości) tak, by występowały one w zgodzie z Twoją wolą. wykorzystując sposoby niekoniecznie znajdujące wytłumaczenie w zachodniej nauce”. Nie jest to do końca precyzyjna definicja, gdyż nie uwzględnia celu i rezultatu działań magicznych, dlatego dzieli też magiję na trzy kategorie: białą, czarną i szarą.

Biała magija jest nauką i sztuką powodowania zmian tak, by występowały w zgodzie z Twoją wolą, wykorzystując sposoby niekoniecznie znajdujące wytłumaczenie w zachodniej nauce, w celu dostąpienia Wiedzy i Konwersacji Świętego Anioła Stróża”. Tu pada zwrot wykorzystywany w Zakonie Złotego Brzasku, oznaczający rozpoznanie przez adepta jego prawdziwej natury, zjednoczenia z Boskością.

Czarna magija jest nauką i sztuką powodowania zmian tak, by występowały w zgodzie z Twoją wolą, wykorzystując sposoby niekoniecznie znajdujące wytłumaczenie w zachodniej nauce, w celu wyrządzenia zarówno fizycznych, jak i niefizycznych szkód sobie lub innym osobom i jest uprawiana świadomie lub nieświadomie”.

Szara magija jest nauką i sztuką powodowania zmian tak, by występowały w zgodzie z Twoją wolą, wykorzystując sposoby niekoniecznie znajdujące wytłumaczenie w zachodniej nauce, w celu wywołania zarówno fizycznych, jak i niefizycznych korzyści dla siebie lub innych osób i jest uprawiana świadomie lub nieświadomie”. Szara magija może stać się białą lub czarną, albo pozostać szarą. Przed każdym działaniem magicznym warto więc sprawdzić, jakie efekty osiągniemy – czy to przez rozkład kart Tarota czy jakiegokolwiek systemu dywinacynego – aby nie przyniosły one więcej szkody niż pożytku.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...