Czy dbasz o Matkę Ziemię?

Żyj ekologicznieTemat dzisiejszego wpisu brzmi tak, jakbym pytała Was, czy codziennie sadzicie tysiące drzew, przenosicie przez drogę setki piskląt, zamiast samochodem, udajecie się w 200 kilometrową podróż na własnych stopach, dzierżąc w dłoni zamiast plastikowych kijków do nordic walking, drewniany kostur :)

Nie tak, nie w ten sposób. 

Jest tak niewiele można robić każdego dnia, bądź tygodnia, by pomóc swej Matce Ziemi. Takich drobnych rzeczy, które, gdy już się przyzwyczaimy, nie będą nas dużo kosztowały, a ich wykonywanie ma same pozytywne efekty:

1. Wybierz rower zamiast autobusu czy samochodu – tak często, jak się da. Na zdrowie Tobie i Matce Ziemi, która nie będzie musiała dławić się spalinami :)

2. Segreguj śmieci. Pijesz napoje w plastikowych butelkach? Wyrzuć butelkę do odpowiedniego pojemnika. Porządkujesz papiery? Odłóż je razem. Mieszkasz w domu jednorodzinnym – zbieraj warzywno – owocowe resztki, znakomicie nadadzą się na kompost.

3. Oszczędzaj wodę. Zakręć kran przy myciu zębów. Zmniejsz strumień wody, gdy zmywasz. Zbieraj do pojemników deszczówkę, by podlewać nią ogród.

4. Wybieraj produkty z ekologicznych upraw. Dopytuj się, czy warzywa i owoce, które kupujesz były chemicznie wspomagane w trakcie wzrostu. Sama (sam) hoduj zioła i warzywa. Wystarczy im bardzo niewiele miejsca na Twym tarasie, balkonie, czy na kuchennym oknie. Taka mała, własna uprawa ekologiczna to źródło zdrowych ziół i warzyw, a przy tym mnóstwo radości dla hodowcy. W pielęgnację możesz zaangażować swoje dzieci.

Razem możemy więcej5. Jadaj wspólne posiłki. Oszczędzisz energię, jeśli nie będziesz odgrzewać obiadu dla każdego domownika oddzielnie. Mniej zużytej energii = mniej szkodliwych substancji w atmosferze, które powstają w trakcie jej produkcji. W tygodniu ciężko jest zgrać domowników? Jadajcie o jednej, stałej porze w weekendy.

Pięć drobnych punktów, pięć małych rzeczy, które możesz zrobić. Jeśli każdy z nas będzie robił tak niewiele, wspólnie poprawimy los naszej planety Matki Ziemi. Razem możemy dużo więcej!

Ekologia jest modna, postaw na ekologiczny styl życia! :)

Inspirujący film, który przedstawia Matkę Ziemię jako żyjącą istotą. Piękne, mocne, motywujące. Za zgodą Magdy, ściągnięte z SamoUzdawianie.pl :)

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=pz5NeyWTorE&feature=player_embedded’]

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...