Dieta bez pszenicy – szokujące odkrycia szkodliwości pszenicy.

Szukasz dobrej książki o zdrowiu? Od dawna próbujesz znaleźć przyczynę trapiących Cię dolegliwości? Służba Zdrowia nie przychodzi z pomocą? Być może to właśnie TA książka uchyli rąbka tajemnicy i wyjaśni dlaczego chorujemy.

dieta bez pszenicyWilliam Davis, autor książki Dieta bez pszenicy, kardiolog zorientowany na praktykę, szeroko opisuje pszenicę – jedno z podstawowych zbóż współczesnego człowieka. Bynajmniej nie jest to opowieść o kołyszących się na wietrze złotych łanach. William odsłania prawdziwe oblicze tego zboża, oblicze, o którym większość z nas najprawdopodobniej nie słyszała – pszenica od ponad 40 lat jest modyfikowana. W jakim celu? Otóż dzięki tym zabiegom stała się bardziej odporna na wpływy środowiska (takie jak susza), patogeny (np. grzyby), a przede wszystkim wydajna – przeciętny zbiór w północnoamerykańskiej farmie jest dziesięć razy większy niż jeszcze sto lat temu.

Jednak wydajność i odporność na niekorzystne wpływy środowiska ma swoją cenę, którą płacimy każdego dnia my, nieświadomi konsumenci, wraz z każdym bochenkiem chleba i każdą porcją lasagne… Dieta oparta na współczesnej, modyfikowanej pszenicy niemal zapewnia m.in. poniższe choroby i dolegliwości:

  • otyłość, zwiększenie apetytu,

  • zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej prowadzące do niszczenia chrząstki i uszkodzeń kości,

  • nadmierne podwyższanie poziomu cukru we krwi, prowadzące do cykli przesytu występującego naprzemiennie z odczuciem głodu,

  • zaburzenia neurologiczne (uszkodzenia tkanki mózgowej, móżdżku i innych struktur układu nerwowego),

  • stany zapalne,

  • celiakię, cukrzycę, choroby serca, zapalenie stawów, osobliwe wysypki, a nawet urojenia o podłożu schizofrenicznym;

Brzmi nieprawdopodobnie? Mi też trudno w to uwierzyć, aczkolwiek na pewno warto pochylić się nad książką Dieta bez pszenicy i „potestować” nową dietę na sobie.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...