Świetlisty Tarot

W CzaryMary.pl pojawiła się nowa talia Tarota o polskich korzeniach: „Świetlisty Tarot” Alicji Tupikowskiej. Talia składa się z 78 kart (22 Wielkie Arkana i 56 Małych Arkan) i jednej karty dodatkowej, jedynie z kolumnami na obrzeżach, jak w całej talii, i rozświetlonym tłem. Dodatkowa karta może służyć jako karta zamykająca (chociaż zwykle wybierana jest na nią jedna z kart Wielkich Arkan) bądź karta zapasowa, gdyby jakimś trafem jedna z kart talii uległa uszkodzeniu. Karty są dość grube, czuć w dłoniach różnicę w porównaniu do wydawanych przez LoScarabeo czy AGMuller standardowych talii. Same obrazy na kartach „Świetlistego Tarota” nawiązują do symboliki Tarota Ridera Waite’a i są jasne, rozświetlone, dosłownie „świetliste”.

astrovita1

Małe Arkana przestawione są w formie łatwych do zinterpretowania obrazów. Dzięki temu „Świetlisty Tarot” jest talią odpowiednią i dla zaawansowanych tarocistów, i dla osób rozpoczynających swoją pracę z kartami Tarota. Do talii nie została dołączona instrukcja, dla osób początkujących od razu więc doradzam dobranie do niej odpowiedniego podręcznika. Oczywiście, osoby już z Tarotem pracujące nie będą czuły braku instrukcji, obrazy na kartach są bardzo czytelne. Koszulka kart nie pozwala odróżnić pozycji karty w rozkładzie.

astrovita2

Wydanych zostało 200 talii „Świetlistego Tarota” w wersji kolekcjonerskiej, każda z nich jest na pudełku indywidualnie numerowana.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...