Rozkład Tarota na dwanaście domów horoskopowych

Znajomość astrologii przydaje się również w praktyce tarocisty. Dziś opiszę rozkład kart Tarota na wzór dwunastu domów horoskopowych.

Horoskop w astrologii dzieli się na dwanaście domów. Nanosi się je na wzór koła. Są ponumerowane od 1 do 12, zaczynając od środka koła i idąc w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Każdy z domów opisuje inny obszar naszego życia i wykazuje podobieństwo do odpowiadającego mu znaku. Przykładowo:  dla domu 4 odpowiadającym znakiem jest Rak – znak domu (rodzinnego) i rodziny – i dom 4 opisuje właśnie tę strefę naszego życia.

Do rozkładu na wzór dwunastu domów astrologicznych wybieramy kartę Sygnifikatora (S), która określa nas, lub osobę, dla której wykonujemy odczyt i 12 kart układając je na kształt koła (chociaż na wzorze poniżej przypomina on romb):

rozklad1

Znaczenie poszczególnych kart w rozkładzie:

Karta 1 – dom 1 – pokaże sposób, w jaki wyrażasz siebie, twoją osobowość, skłonności oraz spojrzenie na życie; wskazuje też na twoje zdrowie.
Karta 2 – dom 2 –  ujawnia twój stosunek do pieniędzy, wskazuje na twoje dobra materialne, ale i duchowe; wskazuje na twoje poczucie własnej wartości i pokazuje to, co masz do zaoferowania innym.
Karta 3 – dom 3 – opisuje twój sposób myślenia, komunikacji z innymi i jak przyswajasz informacje; opisuje też twoje rodzeństwo, otoczenie i sąsiadów.
Karta 4 – dom 4 – opisuje twoją rodzinę i relacje rodzinne, twoje korzenie, a także twoją wewnętrzną naturę;
Karta 5 – dom 5 – mówi o twojej emocjonalności i życiu uczuciowym; o twojej twórczości we wszelkich przejawach;
Karta 6 – dom 6 – pokazuje twoje codzienne życie i rutynowe czynności zawodowe.
Karta 7 – dom 7 – pokazuje twoje związki partnerskie, małżeńskie, parterów w biznesie; wskazuje też na twoich jawnych wrogów;
Karta 8 – dom 8 – to dom regeneracji (seksu) i degeneracji oraz odrodzenia i odnowy związanej z poszerzaniem horyzontów, pogłębianiem wiedzy. Wskaże na dobytek innych ludzi, w tym partnera, a także spadki. Pokaże też twoje zdolności paranormalne.
Karta 9 – dom 9 – pokaże zasady, którymi się kierujesz, twoje wartości, ideały, drogę rozwoju umysłowego i duchowego;
Karta 10 – dom 10 – mówi o tym, do czego dążysz i co pragniesz osiągnąć, wskazuje twoje długofalowe cele;  określa twoją reputację i pozycję społeczną;
Karta 11 – dom 11 – mówi o ludziach, którzy są twoimi przyjaciółmi, o twojej aktywności społecznej, a także o tym, jakie tęsknoty skrywasz w głębi duszy;
Karta 12 – dom 12 – opisuje on doświadczenia, które wystawiają cię na próbę; wskazuje też na sekrety i to, co ukryte i to, co skrywa twoja podświadomość.

W tym rozkładzie dodatkowo interpretujemy połączenia pomiędzy następującymi kartami:
Karta 1 – karta 5 – karta 9 : dostarczą informacji o twojej osobowości;
Karta 2 – karta 6 – karta 10 : mówią o sytuacji materialnej i perspektywach zawodowych,
Karta 3 – karta 7 – karta 11 : określą twoje życie intelektualne,
Karta 4 – karta 8 – karta 12 : powiedzą o twoim przeznaczeniu.

Opisy poszczególnych domów powstały na podstawie książki „Astrologia dla początkujących„; zajrzyj do niej, jeśli potrzebujesz obszerniejszych informacji na ich temat.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 4,33 z 5)
Loading...