Podręcznik energetycznego uzdrawiania

Wśród CzaroMarowych tytułów o medycynie niekonwencjonalnej pojawiła się nowa pozycja: „Podręcznik energetycznego uzdrawiania” Donny Eden. Książka zwraca na siebie uwagę ogromną ilością technik pracy z energią, które może wykonywać każdy z nas.

Z książki dowiesz się, że niewidzialne energie kształtują nasze odczuwanie, myślenie i życie, my możemy jednak kierować tymi energiami dla poprawy naszego zdrowia i dobrobytu. Zdrowie ciała fizycznego odzwierciedla zdrowie, czystość i nieblokowany przepływ energii w ciele energetycznym. Program opisany w książce „Podręcznik energetycznego uzdrawiania” pokaże Ci, jak zachować jedno i drugie. Dowiesz się, jak równoważyć energie ciała, aby zachować zdrowie, radość i witalność.

Ciało energetyczne jest subtelnym odpowiednikiem ciała fizycznego. Zawiera matrycę zdrowia fizycznego, na wiele czynników reaguje znacznie łatwiej niż ciało fizyczne (zmiany energii poprzedzają zmiany fizyczne), i dlatego to na nim koncentruje się medycyna energetyczna. Zabiegi dokonywane na ciele energetycznym mają wpływ na cały organizm.

Książka „Podręcznik energetycznego uzdrawiania” podzielona jest na trzy części. Rozdział 1 Części I omawia pojęcia stosowane w medycynie energetycznej. Rozdział 2 opisuje techniki rozpoznawania energii funkcjonujących w ciele i tych, które nas otaczają. W Rozdziale 3 znalazł się opis tzw. „codziennego zestawu energetycznego”, zestawu technik, który harmonizuje i zwiększa zasoby energetyczne organizmu. Wiele technik polega na opukiwaniu palcami meridianów, kanałów przepływu energii w organizmie i w ten sposób usuwaniu ewentualnych blokad w prawidłowym przepływie energii.

Dalsza lektura książki przynosi coraz bardziej zaawansowane informacje. Część II szczegółowo opisuje osiem głównych systemów energetycznych: meridiany, czakry, aurę, splot celtycki, siatkę podstawową, pięć rytmów, potrójny ogrzewacz i strumienie energetyczne. Według autorki utrzymywanie ich wszystkich w dobrym stanie skutkuje większą odpornością fizyczną i emocjonalną organizmu.

Z Części III „Podręcznika energetycznego uzdrawiania” dowiesz się, jak całą tę wiedzę możemy odnieść do tego, co nas spotyka w życiu. Poznasz sposoby radzenia sobie z chorobami czy łagodzenia bólu, a opanowując je będziesz w stanie pomóc nie tylko sobie, lecz również osobom z Twojego otoczenia, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Najważniejsze, że z wielu opisanych w książce technik pracy z własną energią możesz korzystać nawet jeśli nie posiadasz szczególnych zdolności postrzegania czy odczuwania energii. Pamiętaj jednak, że każdy wysiłek włożony w pracę z systemami energetycznymi może przynieść ogromne efekty. Nie zdziw się, kiedy z czasem staniesz się bardziej wrażliwy na odczuwanie energii swojej i innych osób.

Autorka zdaje sobie sprawę, że jest to zbyt szczegółowy podręcznik, by móc opanować go po pierwszej lekturze. Podzieliła książkę na trzy części, z których pierwsza zawiera podstawowe informacje, a kolejne – wiadomości bardziej zaawansowane, do których możemy sięgać w miarę potrzeby. Z pewnością okażą się bardzo pomocne dla osób, które już z energią pracują, terapeutów czy praktyków Reiki.

Zapraszam do lektury fragmentu książki, który znajdziesz TUTAJ.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...