Dowód na życie po życiu

Eben Alexander Eben Alexander, autor książki Dowód, jest doktorem medycyny specjalizującym się w neurochirurgii. Człowiekiem, który poświęcił się nauce i wierzył tylko w to, co potwierdzały naukowe dowody.  Nagle zapadł na niezwykle rzadką chorobę, która na siedem dni wprowadziła go w stan śpiączki. W tym czasie jego mózg przestał działać. Po tygodniu przebywania w śpiączce wybudził się i zdumiewająco szybko powrócił do zdrowia. Jednak to doświadczenie zmieniło go ogromnie: odkrył, że nasze życie nie kończy się wraz ze śmiercią ani ciała, ani mózgu.

W swojej książce Eben Alexander analizuje swoje przeżycia i wyciągane z nich wnioski odwołując się do najnowszych odkryć nauki o mózgu i do badań nad świadomością. Analiza jego nagłej choroby i całkowity powrót do zdrowia innym naukowcom i neurochirurgom wydaje się zdumiewająca. Nie są w stanie podważyć też świadectwa jego przeżyć z czasu śpiączki.

DowódCo wyróżnia tę książkę od innych pozycji o życiu po życiu? Od początku dr Eben nie wierzył w doświadczenia innych osób, które opisywały swoje przeżycia. Słuchał czasem relacji pacjentów, lecz widział ich przyczynę w zmienionej aktywności mózgu podczas ich choroby. W czasie śpiączki, w którą zapadł sam dr Eben, jego mózg przestał pracować, a mimo to on również doświadczył stanu życia po śmierci. Do tego jako neurochirurg podążający za najnowszymi odkryciami badań w swojej dziedzinie jest w stanie prawidłowo ocenić swoje doświadczenie i zrewidować podejrzenia, czy powstało ono z wytłumaczalnych naukowo powodów, które wymienia również w dodatku do swojej książki. Jako że w jego przypadku choroba dotknęła mózgu, który przestał pracować w czasie siedmiu dni, nic z przeżyć dr Ebena nie było wytworem jego fantazji, halucynacji czy majaków w czasie choroby. Nie były one możliwe z powodu natury choroby, na jaką zapadł.

Po powrocie do zdrowia Eben Alexander stwierdził, że powinien podzielić się z innymi ludźmi tym, co odkrył „po tamtej stronie” i dać każdemu, kto zechce przeczytać jego książkę, nie tylko nadzieję, ale pewność, że nasze życie nie kończy wraz ze śmiercią naszego ciała.

Dowód jest piękną opowieścią o tym, co spotkamy po naszej śmierci. Obecność Boga, Wszechogarniającej Miłości, naszych bliskich, których nawet mogliśmy nie spotkać w czasie aktualnego życia! Dr Eben w ten sposób dowiedział się o swojej zmarłej, nieznanej nigdy siostrze. W jednej pozycji znajdziesz tak naprawdę wiele dowodów na życie po życiu, które dadzą Ci pewność co do Twoich własnych przypuszczeń. Szczególnie jednak  książka Ebena Alexandra skierowana jest do osób, które spotkały się wcześniej z teoriami życia po życiu, lecz wciąż nie są w stanie dać im wiary z powodu braku naukowych dowodów.

Na koniec przytaczam słowa Raymonda A.Moody’ego, autora książki Życie po życiu, który przestudiował ponad 150 przypadków osób, które wróciły do życia po śmierci klinicznej bądź były bliskie śmierci:

„Przeżycie doktora Ebena Alexandra, bliskie doświadczeniu śmierci, jest najbardziej zdumiewającym,
o jakim słyszałem w czasie ponad czterdziestu lat moich badań nad tym zjawiskiem.
To żywy dowód na istnienie życia po życiu”.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...