Ostara, Święto Wiosny

OstaraOstara to inaczej Święto Wiosny obchodzone w czasie równonocy wiosennej, które w tym roku przypada na 20 marca. W dawnych czasach równonoc wiosenna wyznaczała święto płodności bogini Ostary, która ze swym zającem przynosiła płodność ziemi i jej ludziom. Motywem przewodnim rytuałów odprawianych z okazji tego święta jest budzenie się życia po zimowym odpoczynku.

Obowiązującym kolorem Ostary jest zielony, jako kolor roślin i żółty, jako kolor Słońca.

Do rytuałów praktykowanych w czasie Ostary należą:

  • ozdabianie domu kwiatami i zielonymi roślinami;
  • dzielenie się z bliskimi jajkiem, symbolem życia – w przeszłości malowano jajka na żółte i złote kolory, a potem wymieniano się nimi jako podarunkami. Do barwienia jajek używaj naturalnych barwników;  sok z buraków, z winogron czy skórki cebuli stworzą piękne kolory w całkowicie naturalny sposób.

  • oczyszczanie ludzi i mieszkań z negatywnych energii, które nagromadziły się w ciągu zimy – w czasie równonocy wiosennej przejrzyj swoje ubrania oraz inne rzeczy i pozbądź się tego, co już na Ciebie nie pasuje. Nie wyrzucaj ich jednak, tylko oddaj na cele dobroczynne.

  •  zasianie nasion lub roślin na grządce czy balkonie – jak tylko minie zagrożenie przymrozków. Sianie ziaren można traktować też symbolicznie jako zaczepienie w sobie i w swoim życiu czegoś, co ma trwać i wzrastać.

Jeśli chcesz, by zdrowie dopisywało Ci przez cały rok, to w równonoc wiosenną wypij zimnej wody i zjedz liść szałwii. To także dobry czas do pracy nad wewnętrzną stabilizacją, harmonizacją czakr i równoważeniem energii.

Zamieszczone zdjęcie pochodzi z talii Tarota „Book of Shadows, Vol 1 – As above„, w której karta Równowagi przedstawia właśnie boginię Ostarę.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...