Nadchodzi panowanie Wodnego Węża

W Chinach w drugi nów Księżyca po przesileniu zimowym rozpoczynają się obchody Nowego Roku. „Rozpoczynają się” to dobre określenie, gdyż świętowanie Nowego Roku przez Chińczyków trwa 15 dni. W roku 2013 ten dzień przypada na 10 lutego, jednocześnie uznawany jest on za początek wiosny. To czas zakończenia porządków, wszelkich rozrachunków i spraw. Każdy powinien być szczęśliwy i spędzać ten czas ze swoją rodziną.

Z obchodami Nowego Roku w Chinach wiąże się legenda o potworze, który nazywał się Nian. Był postrachem nocy poprzedzającej nadejście Nowego Roku, gdyż pożerał wówczas wszystkich napotkanych na swojej drodze ludzi. Pewnego razu wystąpił przeciwko niemu odważny starzec, który zasugerował potworowi, że z pewnością stać go na więcej i może zmierzyć się z bestiami silniejszymi niż ludzie. Nian chcąc udowodnić swoją siłę, zaczął walczyć z innymi potworami i przestał nękać ludzi. Chińczycy jednak na wszelki wypadek zabezpieczają się przed jego powrotem, zawieszając czerwone dekoracje w oknach i drzwiach swoich domów, zapalając latarnie i robiąc wielki hałas za pomocą petard. Podobno Nian boi się tylko dwóch rzeczy: koloru czerwonego i hałasu.

Patronem obecnego chińskiego roku jest Wodny Wąż. Rok Wodnego Węża będzie trwał od 10 lutego 2013 r. do 30 stycznia 2014 r. Czego spodziewać się po roku Wodnego Węża w skali globalnej, jaka jest ogólna prognoza dla poszczególnych znaków według astrologii chińskiej?

Zapraszam do lektury prognozy przygotowanego przez Pana Wojciecha Jęchorka, Mistrza Praktyki Feng Shui, Członka Zwyczajnego International Feng Shui Association w Singapurze:

PROGNOZA NA ROK WODNEGO WĘŻA

Życzymy wielu sukcesów i powodzenia w realizacji wszelkich planów
w Roku Wodnego Węża!

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...