Afrodyzjaki wśród olejków eterycznych

Afrodyzjaki to substancje o uwodzicielskiej skuteczności. Do olejków eterycznych, które są największymi afrodyzjakami, należą:

olejek ylangowy – olejek o wyjątkowo pięknym, kwiatowym zapachu gotowych perfum, ceniony jako skuteczny afrodyzjak zwłaszcza w krajach azjatyckich. Dodatkowo jest przeciwstresowy i przeciwdepresyjny.
olejek goździkowy – jest łagodniejszym afrodyzjakiem. Ma charakterystyczny korzenny zapach. Działa również przeciwbólowo i antyseptycznie.
olejek kopru włoskiego – to również łagodny afrodyzjak. Jego głównym składnikiem jest anetol o charakterystycznym zapachu anyżku. Olejek kopru włoskiego reguluje procesy trawienia i gospodarkę płynami.
olejek rozmarynowy – to jeden z najcenniejszych olejków w aromaterapii o niezwykle szerokim oddziaływaniu. Odmładza i wzmacnia odporność organizmu.
olejek różany –  należy do najpiękniejszych zapachów kwiatowych. 1 kg olejku otrzymuje się z 2 ton płatków, stąd wysoka cena naturalnego olejku. Podobnie jak olejek rozmarynowy ma ogromny zakres oddziaływania. Jako afrodyzjak ma łagodne działanie.
olejek sandałowy – jest jednym z najwspanialszych i najbardziej poszukiwanych składników zapachowych w perfumerii, a także jednym z najcenniejszych olejków aromaterapeutycznych o bardzo różnorodnych właściwościach.

Zobacz: WIĘCEJ OLEJKÓW ETERYCZNYCH >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...