Nie jesteś samotną wyspą

Nie jesteś samotną wyspą” to nowy tytuł Eckharta Tolle, odwołujący się bezpośrednio do jego bestsellerowej książki „Nowa Ziemia„. Nie jest jednak jej skróconą wersją, mimo że zawiera kilka najważniejszych wskazówek w niej zamieszczonych. Na Nowej Ziemi będziemy czuli jedność ze wszystkim, co istnieje. Będziemy odczuwać radość i entuzjazm w naszych codziennych działaniach. Zapraszam do lektury fragmentu książki „Nie jesteś samotną wyspą„:

„Proces przebudzenia jest to połączenie celu zewnętrznego – tego, co robisz – z celem wewnętrznym – przebudzeniem się i pozostaniem w tym stanie. Dzięki temu, że się budzisz, jednoczysz się z celem wszechświata. Świadomość przenika cię i wypływa na świat. Płynie do twoich myśli i je inspiruje. Płynie do tego, co robisz, ukierunkowując to i napełniając energią.

Przejawami przebudzenia są akceptacja, radość i entuzjazm. Każdy z tych czynników odzwierciedla określoną częstotliwość wibracyjną świadomości. We wszystkim, co robisz – poczynając od zadań najprostszych, a kończąc na bardzo skomplikowanych – musisz zachować czujność, aby wiedzieć, czy występuje choć jeden z tych przejawów. Jeżeli nie odczuwasz ani akceptacji, ani radości czy entuzjazmu, spójrz uważniej, a zobaczysz, że sprawiasz ból sobie i innym”.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...