Tarot Anielski

Dr Doreen Virtue i Radleigh Valentine stworzyli niezwykłą talię Tarota, która w mistrzowski sposób łączy przesłania ze świata anielskich energii z tradycyjnymi znaczeniami 78 kart Tarota: Tarota Anielskiego.  Steve A. Roberts, znany artysta fantasy, zadbał o piękne grafiki na kartach.

Pięknie wydane 78 kart, z pozłacanymi brzegami, i mimo większego rozmiaru znanego z wcześniejszych talii kart anielskich Doreen Virtue, łatwo się tasuje – nawet przez osoby z mniejszymi dłońmi.

Na dole każdej karty zawarte zostało jej najważniejsze przesłanie, tak więc ci, którzy jeszcze nie zetknęli się z kartami Tarota, będą w stanie odczytać znaczenie karty i zinterpretować rozkład. Przesłania są bardzo pozytywne, jakby zostały przetransformowane przez pełne miłości energie aniołów. Jeśli więc z jakichś powodów obawiałeś się kart Tarota, Anielski Tarot będzie dla Ciebie objawieniem.

Każda z kart Wielkich Arkanów ma przypisany sobie numer i wyszczególnionego na niej archanioła, który wskazuje na tematykę, związaną z przesłaniem danej karty. Aby Anielski Tarot był bezpieczny i nie budził obaw, zmienione zostały tradycyjne nazwy niektórych kart Wielkich Arkanów. I tak: Głupiec jest Marzycielem, Kapłan to Jedność, Wisielec to Przebudzenie, Śmierć – Uwolnienie, Diabeł – Ego, Wieża Boga to Doświadczenie życiowe, a Sąd Boży stał się Odnową. Twórcy talii zachowali tradycyjną numerację kart Sprawiedliwość i Siła, pierwsza została zatem przypisana pozycji VIII, a druga – XI.

Małe Arkana dzielą się na cztery żywioły. W Anielskim Tarocie buławy, reprezentujące żywioł ognia, przedstawiają smoki. Kielichy symbolizujące żywioł wody zastąpione zostały przez syreny. Na karcie Dziewiątka Wody w twarzy syreny dopatrzyć się możesz twarz samej Doreen Virtue :) Żywioł powietrza zaś, tradycyjnie obrazowany przez miecze, w Anielskim Tarocie przedstawiają jednorożce. Wróżki natomiast zastąpiły denary, wyrażające żywioł ziemi.

Do Anielskiego Tarota dołączony został niewielki podręcznik – przewodnik, który rozszerza znaczenie każdej karty oraz zawiera opis dwóch rozkładów, w tym tradycyjnego Krzyża Celtyckiego.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...