Tarot Hermetyczny

W CzaroMarowej ofercie ezoterycznych talii kart Tarota pojawiła się talia Hermetic Tarot. To talia szczególna, gdyż obrazy na kartach wykonane są jedynie przy pomocy bieli i czerni. Być może ten zabieg ułatwi dostrzeżenie bogactwa szczegółów zawartych na kartach oraz nawiązań do astrologicznych, kabalistycznych, enochiańskich, geomantycznych i numerologicznych przyporządkowań wg Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku. To jedna z talii Tarota polecanych do medytacji przez Kraiga w „Magiji współczesnej„. Talia polecana jest bardziej zaawansowanym tarocistom. Pracę z nią z pewnością ułatwi dobra znajomość symboliki zawartej na talii Tarota Thota Crowleya i Fredy Harris.

70-stronicowa instrukcja w języku anielskim dołączona do talii zawiera wprowadzenie Stuarta R. Kaplana i znaczenie karty napisane przez niego właśnie i Godfrey’a Dowsona.  Książeczka zawiera również opis klasycznego Krzyża celtyckiego na dziesięć kart, przyporządkowanie symboli żywiołów i astrologicznych oraz przyporządkowanie 22 hebrajskich liter z 22 ścieżkach Drzewa Życia.

Źródło zdjęcia: samhainmoon.blogspot.com

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...