Święto Aniołów Stróżów

Niedola nie przystąpi do ciebie, a cios nie spotka twojego namiotu, bo swoim aniołom dał rozkaz o tobie, aby cię strzegli na wszystkich twych drogach. Na rękach będą cię nosili, abyś nie uraził swej stopy o kamień”. Psalm 91

Aniołowie są duchami stworzonymi przez Boga dla jego chwały i pomagania ludziom. Słowo anioł wywodzi się z greckiego angelos – posłaniec, emisariusz i bliskie swym znaczeniem jest hebrajskiemu słowu malak, jakim w Biblii określa się duchy niebiańskie. To czysto duchowe istoty, które pośredniczą między Bogiem a ludźmi.

Ci, którym Bóg zleca opiekę nad ludźmi, są nazywani Aniołami Stróżami. Opieka ta zaczyna się w chwili narodzenia, a kończy wraz ze śmiercią konkretnego człowieka. Każdy z nas ma swojego, osobistego Anioła Stróża. Dziś Święto Aniołów Stróżów, dzień w którym przypominamy sobie, że Aniołowie Stróżowie realnie istnieją, opiekują się nami, chronią  i prowadzą ku dobru. Wiara w Aniołów Stróżów nich nie jest zarezerwowana tylko dla dzieci!

Nawet jeśli mamy problem, który wydaje się nas przerastać, nawet gdy odczuwamy głęboki smutek i samotność, nikt z nas nie pozostaje pozbawiony obecności Anioła Stróża.  Każde zmartwienie i problem, który bardzo Cię męczy, możesz oddać w medytacji swojemu Aniołowi Stróżowi.

Zapal świecę, spróbuj się zrelaksować i zacznij równo i spokojnie oddychać. Niech z każdym wydechem opuszcza Cię smutek czy zmartwienie. Poproś swego Anioła, by Twój kłopot oczyścił boską miłością. Czasem Anioł zwraca przetransformowany problem, który nagle może wydać się być wcale nie takim strasznym. Zobaczysz jego najlepsze rozwiązanie i odzyskasz wiarę w lepsze jutro. Pamiętaj, nigdy nie jesteś sam, nigdy nie jesteś pozbawiony opieki, „(…) bo swoim aniołom dał rozkaz o tobie, aby cię strzegli na wszystkich twych drogach„.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...