Siła

Siła w Tarocie Spirali to tradycyjnie przedstawiana kobieta, która panuje samą siłą woli nad lwem. Reprezentuje on jej ego i dumę. Moc wynika z osiągnięcia wewnętrznej stałości, związanej ze świadomością własnego ja, niepodważalnego poczucia własnej wartości. Pomimo swojego potencjału lew wciąż jest dziką bestią, która może być niebezpieczna. Ta strona naszej osobowości, nieujęta w żadne ryzy, stanie się egoistyczną siłą, niszczącą z zadowoleniem wszystko i wszystkich na swojej drodze, dopóki nie osiągnie własnego celu.

Przejawem tego instynktu jest wściekłość, niepohamowany wybuch gniewu, gdy nie możemy zaspokoić własnych zachcianek. Drugim przejawem jest nieugięta duma, wygórowane mniemanie o sobie. Ale jeśli zaczynamy panować nad bestią w nas samych, rozwijamy dzięki jej sile świadome i odpowiedzialne ego. Tłumiąc ją zaś pozbawiamy siebie pasji, emocji określonej tożsamości. Głupiec uczy się teraz rozwijać w sobie zdolności umysłu i uczuć, przełamywać swój egotyzm, wierzyć w siebie i uczciwie postępować względem innych ludzi.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...