Rydwan

Rydwanem w Tarocie Spirali powozi Herkules, syn Zeusa i śmiertelniczki Alkmeny. Dwanaście prac Heraklesa, niemożliwych do wykonania dla zwykłych ludzi, uczyniło go symbolem siły, męstwa i odwagi. Widoczny na karcie Herkules głównie za sprawą woli i determinacji, prowadzi swój pozornie nieruchomy rydwan.

Skrzydlate istoty ciągnące rydwan w dwóch różnych kierunkach obrazują nasze sprzeczne instynkty, pełne energii i niechętne do współpracy. Należy się z nimi obchodzić zdecydowanie, lecz na tyle ostrożnie, by im nie zrobić krzywdy.

Kartę Rydwan w Tarocie Kwantowym prezentuje szczególna teoria względności. Teorie względności Einsteina zrewolucjonizowały nasz sposób postrzegania świata. Jego szczególna teoria względności odkrywa, że przestrzeń i czas nie są bezwzględne. Przykładowo, jeśli podróżujesz bardzo szybkim pociągiem, czas upływa Ci szybciej w porównaniu dla kogoś, kto stoi w miejscu. Jednak różnice są na tyle niewielkie, że nie zwracamy na nie uwagi. Tylko wtedy, gdy zbliżamy się do osiągnięcia prędkości światła różnice w przebiegu czasu są znaczące.

Karta Rydwan tradycyjnie pokazuje mężczyznę walczącego, by opanować dwa konie. Konie są połączone, jak przestrzeń i czas, chociaż mogą występować przeciwko sobie. Karta ta mówi o ćwiczeniu swojej osobistej siły woli, o walce nad opanowaniem emocji i naszej niesfornej, pełnej sprzeczności natury. Gdy w rozkładzie pojawia nam się karta Rydwan, często sugeruje, że osiągnęliśmy pewien poziom opanowania samych siebie. Woźnica symbolizuje tą z trudem wypracowaną dojrzałość.

Karta Rydwan zadaje Ci pytanie: „Co wymaga umiejętnego zastosowania Twojej woli?”

W talii Quantum Tarot na karcie Rydwan zostały użyte dwa zdjęcia z teleskopu Hubbla: House Call: Discovery on Its Way to Hubble oraz Crucible of Creation: Panoramic Image of Center of the Orion Nebula.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...