Kochankowie

Na karcie Kochanków w Tarocie Spirali widzimy Orfeusza i Eurydykę. Historia ich miłości, chociaż tragiczna, pokrywa się z przesłaniem karty Kochankowie, którym jest jedność, zobowiązanie i wybór. Orfeusz był synem Apolla i muzy Kalliope. Apollo podarował synowi instrument muzyczny – lirę. Chłopiec śpiewał i grał tak uroczo, że otaczały go zasłuchane stworzenia z ziemi, powietrza i wody; dzikie bestie, ptaki i ryby. Jego muzyka była tak czarująca, że żywioł ziemi, drzewa, skały i wzgórza również jej nasłuchiwały. Orfeusz z wzajemnością kochał się w Eurydyce. Ich miłość była tak wielka, że nie mogli znieść żadnej rozłąki.

Pewnego razu pasterz Aristajos spotkał Eurydykę i zachwycony jej urodą zaczął ją gonić. W czasie ucieczki Eurydyka została ukąszona przez żmiję i umarła. Zrozpaczony Orfeusz zdecydował się zejść do Hadesu, by zmusić władców podziemnego świata do oddania mu żony. Jego muzyka wzruszyła królujących w podziemiu Hadesa i Persefonę tak bardzo, że zgodzili się na powrót Eurydyki pod jednym warunkiem: będzie ona prowadzona tuż za Orfeuszem, któremu nie będzie wolno obejrzeć się za siebie, dopóki nie wyjdą z królestwa zmarłych. Orfeusz nie mógł oprzeć się pokusie i tuż przed bramami Hadesu spojrzał na żonę. Obietnica została złamana — Orfeusz na zawsze utracił swoją ukochaną.

Para na karcie Kochanków obejmuje się w miłosnym uścisku. Odkryli oni radość seksualnego zjednoczenia w ich własnym rajskim ogrodzie. Ogród Kochanków jest urodzajny, z owocami granatu Najwyższej Kapłanki, różami Cesarzowej i soczystymi barwami życia: zieleni i czerwieni. Na tym etapie swojej podróży Głupiec poszukuje swojej partnerki, ona jest wszystkim, co dostrzega. Zatracił się w miłości i wydaje się mu, że ten moment będzie trwał wiecznie. Jednak ona spogląda ku górze, na anioła. W jakiś sposób wie, że ich zjednoczenie oprócz fizycznego musi zawierać też duchowe, jeśli ich związek ma przetrwać. Kochankowie na karcie uosabiają alchemiczną parę, zwykle przedstawianą jako króla – boga Słońca i królową – boginię Księżyca.

Karta Kochankowie w talii Tarota Kwantowego przedstawiona jest teorią grawitacji Newtona. Od dawna było znane, że grawitacja jest siłą przyciągania, lecz Isaac Newton był pierwszym naukowcem, który przełożył to na właściwą teorię: każdy obiekt we wszechświecie przyciąga każdy inny obiekt z siłą, która jest wprost proporcjonalna do iloczynu ich mas i odwrotnie proporcjonalna do kwadratu odległości między ich środkami.

Jak dwie gwiazdy w układzie podwójnym, związek dwóch kochanków jest ciągłym tańcem emocjonalnego, fizycznego i duchowego przyciągania. Karta Kochankowie jest znakiem, że mocno oddziałujesz na kogoś. Czy to ci odpowiada czy nie, siły przyciągania umieściły Cię w tym związku.

Karta Kochankowie skłania do odpowiedzi na pytanie: „W jakiej dziedzinie Twojego życia przejawia się siła przyciągania?”

Na karcie Kochanków w talii Quantum Tarot zostały użyte jedno zdjęcie z teleskopu Hubbla: Interacting Spiral Galaxies NGC 2207 and IC 2163.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...