Cesarz

Cesarz w talii Spiral Tarot to legendarny król Artur, syn lady Igrene i Uthera, Pendragona Brytanii, narodzony dzięki intrydze czarodzieja Merlina. Merlin uczył młodego Artura praw natury, magii i starej wiary. Gdy Artur stal się gotowy na przejęcie władzy, jego kraj przechodził przez trudny czas. Brytania wciąż gnębiona była przez najeźdźców z północy a wciąż targały nią wewnętrzne walki pomiędzy chrześcijanami a wyznawcami starej wiary. Zadaniem Artura jako króla stało się utrzymywanie równowagi między starym a nowym. Dawne tradycje, język, zwyczaje i oddawanie czci dla Bogini stanęły naprzeciw nowym ścieżkom rzymskiej wiary, która wykluczała kult Bogini.

Na karcie Cesarza król Artur, ubrany jak na nadchodzącą bitwę, siedzi na swoim tronie. Na kolumnach masywnego, solidnego tronu naniesione są rzymskie emblematy. Dwugłowy orzeł za plecami króla Artura przypomina o boskim majestacie i najwyższym panowaniu nad światem materii. Orzeł symbolizuje władzę i autorytet.

Cesarz reprezentuje racjonalny umysł, bez którego nie bylibyśmy w stanie podejmować decyzji czy funkcjonować w nowoczesnym świecie. Cesarz daje nam stabilność, porządek i samodyscyplinę. Jest solidny, jak jego tron i skała, na której został on wybudowany. Ale nic nie jest w stanie urosnąć w tym skalistym miejscu, król utracił połączenie z żeńskością. Dawniej gdy król rządził w harmonii z Boginią i naturą, kraj rozkwitał. Od negatywnej strony zbyt wiele Cesarza bez niewielkiej ilości energii Bogini prowadzi do arogancji i wąskiego, ograniczonego myślenia. Musi istnieć równowaga między intelektem, świadomym umysłem a odczuwaniem. Unia między królem a jego królestwem jest symboliczną unią męskiej i żeńskiej energii w nas samych.

Przed Cesarzem na podeście, częściowo ukryty przed jego wzrokiem, stoi Święty Graal. Podest zdobi znak Barana i symbole Słońca i Księżyca, reprezentujących unię. Karta Cesarza powiązana jest tu z astrologicznym znakiem Barana, którym włada Mars, bóg wojny. Na kabalistycznym Drzewie Życia Cesarz kroczy piętnastą ścieżką pomiędzy Chokmah – mądrością a Tiferet – pięknem.

Cesarz w talii Kwantowego Tarota reprezentuje oddziaływanie silne. Oddziaływanie silne wiąże nukleony w atomie. Bez tego materia by nie istniała, gdyż atomy po prostu by się rozpadły. Nie byłoby planet, gwiazd czy galaktyk, całego Wszechświata jakim go znamy. Cesarz, tak jak oddziaływanie silne, utrzymuje wszystko razem i w porządku, w funkcjonującej całości. Reprezentuje przywództwo i autorytet. Jako że często symbolizuje osoby, które pełnią taką rolę w naszym życiu, Cesarz reprezentuje świadomą wolę, ze zbiorem zasad moralnych, którą Freud nazwał Superego.

Kwantowy Cesarz pyta: „Jak manifestujesz swój osobisty autorytet?”

Na karcie Cesarza w talii Quantum Tarot zostały użyte dwa zdjęcia z teleskopu Hubbla: The Sombrero Galaxy in Infrared Light oraz The Heart of the Whirlpool Galaxy.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...