Praca w zgodzie z przeznaczeniem

Artykuł Beaty Markowskiej, Solaris-RozwojOsobisty.pl

Głosy dookoła nas, środowisko, media, rodzina przekonują nas o tym, że jest kryzys, że istniejące warunki rynkowe determinują nasze możliwości w dziedzinie kariery i że powinniśmy się uważać za szczęśliwców, jeśli w ogóle udaje się nam przetrwać.
Jednocześnie cała literatura zajmująca się rozwojem osobistym przekonuje nas, że mamy nieograniczone możliwości wyboru, bo możemy osiągnąć wszystko, co tylko sobie postanowimy, jeśli tylko będziemy myśleć we właściwy sposób.  Kto ma rację?

Oczywiście, każda strona. Zarówno ci, którzy uważają, że nie mają wpływu na swój los, jak i ci, którzy biorą życie w swoje ręce i osiągają to, czego chcą, niezależnie od tego jak wyglądają realia. To przekonania kształtują naszą rzeczywistość. Jeśli chcemy w coś wierzyć, to dla nas działa. Nie zadziała dla nikogo postronnego. Tylko dla nas, albowiem to my wyraziliśmy taką intencję.  Jednocześnie trzeba zdać sobie sprawę, że wyrażanie intencji a ich manifestacja na poziomie faktów różnią się w czasie. Proszę sobie wyobrazić ten kosmiczny bałagan, jaki mielibyśmy na Ziemi, gdyby każda nasza myśl realizowała się w materii natychmiast po tym jak została stworzona przez nasz umysł. Chaos. Po bliższym przyjrzeniu się swoim myślom nie mam wątpliwości, że ten, kto wymyślił inercję miał w tym określony zamysł. Każda nasza decyzja jest prześwietlana i podważana przez Wszechświat. W ten sposób sprawdza on, czy aby na pewno jest to naszym głębokim życzeniem a nie chwilową zachcianką. Nikt nie lubi pracować na darmo. Wszechmogąca instancja realizująca też nie lubi marnować potencjału.

No dobrze, zakładając że dostanę wszystko, o co poproszę, może z opóźnieniem, ale w końcu to otrzymam – mogę zażyczyć sobie wszystkiego? Wszystkiego, co jest zgodne z tobą.

Ciąg dalszy na Samouzdrawianie.pl >>> Praca w zgodzie z przeznaczeniem

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...