W obronie delfinów

Delfiny są niebywale inteligentne. Nigdy nie były „udomawiane” przez człowieka, a mimo to pozwalają człowiekowi dotykać się, głaskać i wspólnie pływać – o czym opowiadają nurkowie i surferzy, którzy mieli z nimi kontakt w ich naturalnym środowisku. W starożytnej Grecji groziła kara śmierci za zabicie delfina, a dziś za ujawnienie procederu zabijania delfinów można nawet przypłacić życiem. Handel delfinami to dochodowy interes – niektóre delfiny trafiają do delfinariów, gdzie spragnieni wrażeń ludzie przyklaskują delfinom podrzucającym piłeczki na nosie. Inne, trafiają prosto pod nóż, a ich mięso (o dużej zawartości rtęci!) jest sprzedawane po zawyżonej cenie jako mięso rekina.

Polecamy obejrzenie przepięknego, wzruszającego i zarazem wstrząsającego filmu dokumentalnego o rzezi delfinów w japońskim miasteczku Taiji – „Zatoka delfinów”. Film jest przy okazji historią niebywałej odwagi i hartu ducha Rick’a O Barry’ego – niegdyś najsłynniejszego trenera delfinów, dziś najsłynniejszego obrońcy delfinów. Więcej o filmie na stronie http://thecovemovie.com/

Jeśli ktoś pragnie doświadczyć choć niewielkiej bliskości z delfinami, polecamy płytę Ewy Foley „Sen z delfinami„. Na płycie znajduje się medytacja oraz śpiewy delfinów.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...