Może to urok, a może… dumania przy meczu Euro 2012

Szósty dzień trwania Euro 2012, mecz Dania – Portugalia kończy się wynikiem 2:3.  Kolejne próby strzelenia bramki przez Cristiano Ronaldo wyglądały tak, jakby obrażona wiedźma rzuciła w jego kierunku zaklęcie typu: „Ty, Ronaldo, kapitanie swej drużyny, dziś bramki żadnej nie strzelisz”. Tracił każdą okazję strzelenia gola, nawet zdawałoby się, pewną na 100%. W rzeczywistości to zapewne poczucie ogromnej odpowiedzialności za wynik meczu, stres i napięcie nie pozwoliły mu w pełni wykorzystać swoich możliwości. Czasami możemy mieć wrażenie, że coś działa przeciwko nam, a tak na prawdę to sami sobie szkodzimy.

Z pewnością każdy z nas miał kiedyś czarne myśli. Coś lub ktoś z zewnątrz może zainicjować w nas ich powstanie, ale to my sami rozwijamy je i pozwalamy im przejąć władzę nad swoim umysłem. Denerwujemy się, wyobrażamy sobie najróżniejsze scenariusze (oczywiście, wszystkie z tragicznym skutkiem!) i w końcu to wszystko staje się rzeczywistą agresją energetyczną. Czarne myśli są trudne do usunięcia, ale pomaga w tym praca z wizualizacją, afirmacjami  i… rozwijanie w sobie pozytywnego myślenia :) A o pracy z wizualizacją słyszeliśmy już przy okazji opisów treningów sportowców z innych dziedzin. Nasz umysł to wspaniałe, potężne narzędzie, które może nas wspomagać w każdym działaniu, jednak zaniedbywane go może pogrążyć sukces, gdy ogarną nas wątpliwości.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...