Podręczne przepisy i porady zdrowotne

W przestrzeniach magazynowych naszego sklepu znalazłam arcyciekawą książkę „Przepisy i porady zdrowotne doktor Clark„. Ci, którzy znają książkę „Kuracja życia metodą dr Clark” mogą potraktować książkę jako uzupełnienie cennych informacji z „Kuracji”. Jak pisze wydawca, „Przepisy i porady zdrowotne doktor Clark” to pełny wybór przepisów ze wszystkich książek doktor Clark (w Polsce ukazała się jedynie „Kuracja” i „Przepisy). Dla innych – ta książka może stać się pigułką ważnych i ciekawych przepisów – na potrawy wzmacniające, oczyszczające, wspomagające pracę organizmu. Ale to nie wszystko – cały dział jest poświęcony na receptury mówiące o tym, jak stworzyć domowe środki czystości, preparaty do higieny osobistej, a nawet niektóre naturalne kosmetyki (choć trzeba przyznać, że do tego trzeba nabrać wprawy). Oto jeden z przepisów:

Masło kokosowe

– 300 ml oleju kokosowego
– 60 ml oliwy z oliwek
– 1/2 kapsułki ryboflawiny (witaminy B2)
– 1/8 łyżeczki soli – czystej lub sodowo-potasowej (do smaku)

Jeśli olej kokosowy się zestalił, należy go rozpuścić przez podgrzanie. Zmieszać w słoiku olej i oliwę. Potrząsać, aż zmieszają się na jednolity płyn. Dodać ryboflawinę i sól. Ponownie wstrząsnąć. Wlać do foremki lub maselniczki. Odstawić do lodówki. Wyjąć z foremki, zanurzając ją na chwilę w gorącej wodzie.
Uwaga na temat kolorów: koenzym Q10 daje żółty kolor zbliżony do koloru masła. Ryboflawina daje kolor cytrynowy. Kurkuma to jeszcze jeden bezpieczny barwnik.

Więcej fantastycznych przepisów w książce „Przepisy i porady zdrowotne doktor Clark„.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...