O książce „Tarot. Kompletny Kurs Wróżenia” J.F. Pinto słów kilka

Powodem, dla którego skusiła mnie książka „Tarot. Kompletny kurs wróżenia z Wielkich i Małych Arkanów” Jimena Fernandeza Pinto było, oczywiście, zainteresowanie tematem, ale głównie – jej świetna cena: w chwili obecnej książka jest tańsza o ponad 50% od swojej ceny detalicznej.

W książce o znaczeniu karty z Wielkich Arkanów znalazło się dwie strony opisu, dla karty z Małych Arkanów – tylko jedna. Ta druga strona interpretacji karty z Wielkich Arkanów zawiera przykłady po jednym, dwóch zdaniach, zaleceń, przesłań dla czytającego karty: Znaczenie klasyczne, Przesłanie, Zaproszenie (np. Złam stare zasady!), Działanie, Miejsce, Rada, Mówi nam, Problemy, Pytanie (nad czym się zastanowić), W trudnych chwilach, Zdrowie, Majątek, Serce, Dusza, Podjęcie decyzji.

Do każdej karty Wielkich Arkanów został też dołączony psychotest, który pomaga nam ocenić w jakim stopniu, na daną chwilą odczuwamy energię danej karty i jakie działania nam mogą pomóc w odblokowaniu danej energii, jeśli test nie wypadnie pozytywnie. Podejście autora do znaczenia kart z pewnością pozwoli Czytelnikowi spojrzeć z nowego punktu widzenia na każdą kartę.

Opis Małych Arkanów wyszedł bardzo ciekawie. Znajdziesz w nim opisy wielu ćwiczeń praktycznych, by móc bardziej osobiście zapoznać się ze swoją talią. Ćwiczenia dotyczą i poszczególnych Dworów i czterech kart różnych Dworów, lecz tej samej wartości. Pod względem ilości wskazówek do samodzielnej kontemplacji Tarota ta książka rzeczywiście jest odpowiednia i dla osób początkujących, i praktykujących tarocistów, którzy mogą znaleźć w niej inspirację i odkryć nowy sposób patrzenia na znaczenie kart. Wnioski, które sami wypracowujemy, są przy czytaniu kart przecież najważniejsze i z pewnością mniejsza ilość narzuconej przez autora interpretacji jest tutaj plusem. W książce znalazło się 12 przykładowych rozkładów kart.

Wydanie książki jest całkiem ekskluzywne.  Jest ciężka przez wydruk kredowym papierze, ale dzięki temu kolorowe zdjęcia kart bardzo dobrze się prezentują. Do tego opisy kart w książce zawierają dodatkowe obrazy danej kart Tarota z różnych talii. Brakuje trochę nazw macierzystych talii przy obrazkach, lecz pasjonaci Tarota z pewnością rozpoznają wiele z nich, choćby dzięki przeglądaniu CzaroMarowej oferty.

Podsumowując: zdecydowanie nie jestem zawiedziona zakupem :) Książka równie dobrze nadaje się do nauki dla początkujących osób i dla pasjonatów Tarota. Eleganckie wydanie – w pełnym kolorze na kredowym papierze – czyni ją odpowiednim prezentem i przyjemnością dla oka. Książka kładzie duży nacisk na praktyczną pracę i samodzielne zdobywanie doświadczenia w czytaniu kart. A cena jest tylko kolejnym plusem.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...