Magiczne kalendarium

Z przyjemnością przedstawiam nową książkę Alli Chrzanowskiej Magiczne kalendarium. Przekaże Ci ono wskazówki na każdy dzień roku. Dowiesz się jakim sprawom sprzyja energia danego dnia, a dla jakich jest niekorzystna. Kalendarium nie jest związane z żadnym konkretnym rokiem, więc będzie Ci służyło przez wiele lat.

Na każdy dzień roku znajdziesz w Magicznym kalendarium kilka zaleceń. Jeśli danego dnia wskazane jest zjedzenie potrawy z konkretnym składnikiem, spodziewaj się pomocnego przepisu. Jeżeli dzień będzie odpowiedni na rytuał oczyszczający czy ochronny, znajdziesz tu sposób na jego wykonanie.  Oprócz codziennych wskazówek, Magiczne kalendarium zawiera ponad sto przepisów kulinarnych, równie dużo rozbudowanych rytuałów i wiele, wiele więcej zabiegów magicznych, których wykonanie zapewni Ci automatyczną ochronę i pomyślność w codziennym życiu.

Z Magicznego kalendarium dowiesz się:

– kiedy warto zrobić rytuał na ochronę, oczyszczenie czy wzmocnienie jakiejś sfery życia;
– jakie potrawy warto w danym sezonie jeść, żeby wzmocnić swój organizm;
– kiedy zbierać zioła lecznicze, a kiedy robić z nich nalewki;
– w jakich dniach negatywne energie są bardzo silne, by można się było przed nimi odpowiednio chronić;
– które dni są niekorzystne na podróż;
– kiedy lepiej poświęcić czas domowi, a kiedy sprawom zawodowym czy społecznym.

Wskazówki zawarte w Magicznym kalendarium są sposobem na pozytywne i mądre zorganizowanie naszego życia. Stanowią one część wiedzy i mądrości poleskich znachorek, tak zwanych szeptuch. Nazwa szeptucha wywodzi się od słowa szeptać i przyjęła się jako określenie kobiet lub w wersji szeptun – mężczyzn, którzy szeptem zamawiali choroby. Ludzie ci zajmowali się wieloma rodzajami magii użytkowej, inaczej zwanej naturalną, a przede wszystkim uczyli innych, jak żyć i być szczęśliwym.

Po raz pierwszy o zaleceniach poleskich szeptuch na każdy dzień roku usłyszałam na ubiegłorocznych warsztatach z wiedzą poleskich znachorek. Kiedy okazało się, że w planach jest wydanie ich w wersji książkowej, z niecierpliwością wyglądałam premiery. I stało się, książka w końcu jest dostępna dla nas wszystkich :)

Oczywiście, nie chodzi o to, by ślepo wykonywać wszystkie zalecenia podane w Magicznym kalendarium. Zawsze należy zachować zdrowy rozsądek, do czego nawołuje też sama Autorka książki. Wybierz z kalendarium to, co pasuje do Twojego życia i jest zgodne z Twoimi przekonaniami. Skorzystaj z mądrości i doświadczenia poleskich znachorek, by Twoje życie było szczęśliwsze, bezpieczniejsze i pełne wewnętrznego spokoju.

Dziś jest dzień szczególny, wypadający co 4 lata 29 lutego, a Ty sam nie możesz jeszcze zajrzeć do Magicznego kalendarium, wspomnę o tym dniu tutaj. 29 lutego zwany jest dniem podarowanym. Należy w nim cieszyć się życiem, bawić, kochać, okazywać troskę bliźnim i zwierzętom. To dobry dzień na spotkania towarzyskie. W tym dniu wykonuje się najskuteczniejsze talizmany od złego oka i zawiści, które będą skutecznie działać przez 4 lata.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...