Jaki Sylwester, taki Nowy Rok!

Mówi się, że „jaki Sylwester, taki Nowy Rok”. Z tą wyjątkową nocą związanych jest wiele zwyczajów i przesądów. Zabiegi te mają zapewnić nam pomyślność w Nowym Roku i z pewnością warto z nich skorzystać, bo przecież – szczęścia nigdy za wiele!

  • Dobrze jest pozbyć się starych problemów, aby nie wchodzić z nimi w Nowy Rok. Jeśli chcesz się uwolnić od przykrych wspomnień, w sylwestrową noc zapisz zmartwienia na czerwonym papierze (lub na białym papierze, lecz czerwonym mazakiem) i spal je w płomieniu czerwonej świecy.
  • Przed Nowym Rokiem cały dom powinien być wysprzątany, odkurzony, a śmieci wyniesione. Porządek w domu zapewni na przyszły rok porządek w życiu osobistym. W sam Nowy Rok nie powinno się odkurzać i zamiatać mieszkania, aby nie wymieść z domu szczęścia i pomyślności.
  • W noc sylwestrową miej przy sobie pieniądze, gdyż wówczas nie zabraknie Ci ich w przyszłości.
  • O północy wszystkie okna w mieszkaniu otwórz na oścież, żeby Stary Rok wyszedł z domu. Na jego miejsce w ten sposób zaprosisz do siebie Nowy Rok, z całą jego obfitością!
  • W Sylwestra powróż sobie z unoszących się pęcherzyków gazu w kieliszku szampana. Duże, tańczące w kieliszku bąbelki zapowiadają rok przemian, niespodziewanych wypadków i romansów. Bąbelki drobniutkie i unoszące się równymi liniami do góry oznaczają zdrowie oraz szczęście w życiu rodzinnym.
  • W Nowy Rok wstając wcześnie z łóżka zapewnisz sobie pracowity i dochodowy rok. A jeśli obudzi Cię promienne słońce, a za oknem będzie bezchmurne niebo, możesz przyjąć, że Nowy Rok będzie bardzo pomyślny!
 
Szczęśliwego Nowego Roku!

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...