Spotkanie z Babciami na Hawajach 16-29 stycznia 2012r.

Gdy Babcie przemówią Świat będzie uleczony…

z przepowiedni Ludu Hopi

Nadszedł szczególny czas. Rady Dziadków i Babć będą podróżować niosąc dary rdzennej mądrości swoich Przodkiń i Przodków.Czy pamiętacie niezwykłe wydarzenia, jakie miały miejsce tego lata?

Relacje z nich znajdziecie tutaj: Rada Starszyzny Okrąża Świat

Kasia Emilia Bogdan w graniczący z cudem sposób, w ciągu niespełna dwóch miesięcy zorganizowała kilkutygodniową wizytę w Polsce Babć z Rady Starszyzny Wyspy Żółwiej, którym towarzyszył Dziadek Keya Wright.

Wiele osób uczestniczyło w niosących proste, uzdrawiające przesłania wykładach, warsztatach oraz ceremoniach prowadzonych przez Starszyznę. Wielu z Was nie pozostało obojętnych na Wezwanie, dziesiątki osób oferowały swoje domy, serca i pomocne dłonie, aby to niezwykłe wydarzenie mogło dojść do skutku. Po wizycie Babć powstaje coraz więcej kręgów kobiet i mężczyzn, koncentrujących się na odnawianiu stanu wspólnoty i świętego połączenia z naszą tradycją i Przodkami.

Teraz nadszedł czas rewizyty…

Rada Babć Wyspy Żółwiej z fundacji
Grandmothers Circle of the Earth opracowuje
plan Duchowej Wyprawy

dla przyjaciół z Polski odbędzie się

16-29 stycznia 2012.

Wraz Kasią Emilią przyjmujemy zgłoszenia w imieniu Babć. Jeśli chcecie poczuć misję naszej wyprawy, gorąco polecamy lekturę artykułu Kasi Aloha czyli duch Miłości Przenikający Ziemię – Impresje ze spotkania z Babciami z Wysp Pacyfiku i Wyspy Żółwiej na Hawajach na łamach Taraki.Jak powiedziała Babcia Susan Stanton: to dzieje się po to, aby ci wszyscy, którzy nawet nie marzyli, że podróż na Hawaje i nauka u Starszyzny jest dla nich możliwa, choćby również ze względów finansowych, uwierzyli, że marzenia się spełniają… że kiedy działamy wspólnie, w miłości i radości, wówczas możliwe jest wszystko…

Po raz pierwszy będzie to niezwykła okazja do kontaktu i nauki u rdzennych hawajskich kahunek i kahunów od wielu pokoleń pielęgnujących tradycję tej wspaniałej wiedzy. Przewidujemy naukę tradycyjnego masażu świątynnego Lomi Lomi, Ho’oponopono i inne zajęcia. Nasze gospodynie proponują noclegi w prywatnych kwaterach, dotknięcie prawdziwego klimatu i tradycji Wysp oraz bliższego zaprzyjaźnienia się z ich mieszkańcami. Wpłynie to też znacznie na obniżenie ceny wyprawy, koszt będzie minimalny, kilkakrotnie niższy niż jakiekolwiek dotychczasowe oferty.

Misją wyprawy jest doświadczenie, w jaki sposób Hawajczycy kultywują nieprzerwanie przez wieki święte kręgi Ohany (wspólnoty w społeczności oraz wspólnoty z Przodkiniami i Przodkami), swoje rytuały, w jaki sposób wyrażają miłość i szacunek dla Matki Ziemi, oraz kultywacja tej wiedzy po powrocie do Polski, tak abyśmy mogli wskrzesić i pielęgnować nasze rodzime, (słowiańskie i nie tylko) tradycje w duchu wspólnoty i Nowej Świadomości, budzącej się w tym niezwykle ważnym czasie na Naszej Planecie.

Zapraszamy jedynie tych z Was, którzy są w pełni gotowi na uczestnictwo we wspólnym kręgu, tolerancji, otwartości i bliskości z pozostałymi uczestnikami.

Jeśli czujesz, że nasza misja jest również Twoją i jesteś gotów za nią podążyć, napisz do nas, lub zadzwoń.

Kasia Emilia: little.sacred@gmail.com,

Joanna: manawa@manawa.com.pl, tel. 0695 09 05 71

Zostało nam jeszcze kilka wolnych miejsc. Wszystkie koszta na miejscu (noclegi, wyżywienie, transport, warsztaty) około 1600$, do tego dochodzi koszt biletów z Polski. Jesteśmy w trakcie załatwiania biletów.

Oto plan podróży na Hawaje, pewne rzeczy mogą sie zmienić w zależności od energii grupy i podszeptów Ducha ;)
 
Fundacja Babcie Okrążają Świat
zaprasza na dwa tygodnie w Raju!
Wielka Wyspa Hawaii z Ma’atą Tukuafu

Kona

16 styczniaPodróżujemy busem do znalezionego przez Ma’atę domu w stylu kolonialnym w Kohala (http://halepueohawi.com/id3.html), tropikalnym rejonie w pobliżu miasta Hawi. W domu jest studio jogi i sala spotkań. Będziemy mieszkali w prawdziwym polinezyjskim stylu!

Mamy zapewnione dwa posiłki dziennie. Dostępna będzie też przestrzeń kuchenna, w której będzie można przygotować śniadanie we własnym zakresie. Cztery dni będą poświęcone na warsztaty, a trzy na wyprawy do świętych miejsc na Wielkiej Wyspie, w tym także Akaka Falls, Kilauea Volcano i City of Refuge.

Warsztaty będą prowadzone przez lokalnych mieszkańców, którzy podzielą się z nami darami swoich serc. Uczestniczy poznają nowe umiejętności oraz wypełni je większa miłość do Hawajczyków oraz zrozumienie ich praktyk uzdrawiania.

Tematy warsztatów

~ Hula/ Taniec polinezyjski z Lanakilą

~ Hawajskie uzdrawianie

~ Masaz lomilomi oraz pohaku (gorącymi kamieniami)

~ Hawajska duchowość i pieśni

~ Tworzenie wzorów na tkaninach za pomocą hawajskich barwników

~ Ho’oponopono z Aką Pule

Maui No Ka Oi z Robin Youngblood
Przyjazd: Maui

23 stycznia
Transport do Camp Keanae ( http://www.ymcacampkeanae.org), który znajduje się na odizolowanym wybrzeżu klifowym na Maui z widokiem na Ocean Spokojny. Doświadczymy najpiękniejszego miejsca na Maui, ulokowanego na północnym wybrzeżu wyspy, w samym sercu raju. Mamy zapewnione proste i wygodne noclegi w miejscu, gdzie wiele osób z wysp przybywa na odpoczynek.

Mamy zapewnione lekkie śniadanie, obiad i kolację. Można też jeść poza ośrodkiem (we własnym zakresie) gdy będziemy podróżować po wyspie. Odwiedzimy, między innymi, Haleakala i Makawao/Paia

Specjalnie dla naszej grupy zbudujemy oczyszczający szałas pary. Półwysep jest doskonałym miejsce na tę świętą ceremonię.

Tematy warsztatów i ceremonie

~ Dolina Iao – powitalna ceremonia Wody i nauki z Jamie i Anthonym Natividad

~ Keaumoku podzieli się naukami o kulturze hawajskiej

~ Satyo będzie nauczać wyplatania koszyków

~ Mahealani ~ taniec hula i pieśni

~ Robin Youngblood ~ krąg uzdrawiającej mocy i nauki o Szałasie Księżycowym

~ Oczyszczający szałas potów i ceremonia zamykająca

29 stycznia – wylot do Polski.
Aloha nui!

Kasia Emilia i Joanna

Wyspy
1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...