Czy wiesz kim był ISSA? Oto historia, o której nie przeczytasz w Biblii!

Dlaczego okres pomiędzy 12. a 30. rokiem życia Jezusa został pominięty przez Nowy Testament? Jakie zdarzenia i doświadczenia mogły wypełniać tę lukę? Czy to możliwe, że Jezus mógł odwiedzić Indie?

Na te pytanie starało się odpowiedzieć już wielu badaczy, którzy zwracali uwagę na powiązanie nauk Jezusa z filozofią buddyjską. Założenia nauk głoszonych przez Jezusa, w tym Jego podejście do cierpienia i równości wszystkich ludzi były zupełnie obce filozofii żydowskiej, za to bliskie buddyzmowi. Jedną z pierwszych osób, która znalazła dowody pobytu Jezusa w Indiach, był Rosjanin polskiego pochodzenia, Nikołaj Notowicz. Ten podróżnik odnalazł w tybetańskim klasztorze starożytny manuskrypt, zawierający opis życia człowieka o imieniu Issa, którego buddyjscy mnisi utożsamiali z Jezusem.

Issa O młodości Jezusa i historii Jego „utraconych lat” opowiada najnowsza książka Wydawnictwa ILLUMINATIO autorstwa Lois Drake.

Autorka zafascynowana kulturą Tybetu oraz zainspirowana pracami innej badaczki stworzyła powieść, która odtwarza możliwy przebieg niezwykłej historii sprzed 2 tysięcy lat, kiedy to młody Jezus wyrusza na Wschód, aby następnie pobierać nauki u buddyjskich mnichów.Ponieważ okres „utraconych lat” Jezusa pokrywa się z czasem rozkwitu starożytnej cywilizacji Kuszanów, autorka wplata w historię Issy dzieje kluczowych postaci tego imperium. Tak powstała niezwykła osnowa dla opowieści z początków milenium, w której krzyżują się drogi kilku doniosłych postaci: Jezusa, znanego na Wschodzie jako Issa; Maitreji, czyli Nadchodzącego Buddy; władców Królewskiego Rodu Kuszanów oraz jednego z trzech Mędrców ze Wschodu.
Fikcja literacka stworzona przez autorkę prowokuje do rozważań: a co, jeśli nauki Jezusa mogą choć w części pochodzić z Półwyspu Indyjskiego? I choć nie istnieje żaden sposób, by udowodnić, iż Jezus był w Indiach, a także nie istnieją dowody, które mogłyby temu zaprzeczyć, książka Lois Drake nasuwa wiele pytań, a za zasłoną wielkich historycznych wydarzeń i sławą bohaterów czytelnik poznaje opowieść o zwykłym życiu dorastających chłopców, którzy mają wypełnić życiowe powołanie. Jeden z nich zostanie królem swojego narodu, a drugi będzie głosił nauki całemu światu.
1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...