Czakry: Podróż w głąb siebie – karty do pracy z czakrami

Słowo czakra pochodzi z sanskrytu i oznacza koło, dysk lub wir energii. Czakry to ośrodki energetyczne, które znajdują się w ciele fizycznym człowieka i w otaczajacej go aurze, na poziomie jego ciał subtelnych. Siedem najważniejszych czakr umieszczonych jest w środku kręgosłupa. Osoby widzące aurę opisują je jako wirujące lejki czy też kielichy kwiatów, otwarte kilka centymetrów nad ciałem fizycznym człowieka, na poziomie tzw. ciała eterycznego. Energia z czakr płynie w górę i w dół głównego kanału energetycznego w kręgosłupie. Wskutek urazów fizycznych i psychicznych oraz naszych nieprawidłowych przekonań praca czakr zostaje zaburzona. W rezultacie może to wprowadzać nierównowagę w naszym zachowaniu, osłabiać siły odpornościowe organizmu, a nawet stać się przyczyną chorób fizycznych.

CzakryNad rozwojem naszych czakr możemy pracować świadomie. Wydaje się, że jest to najkorzystniejszy sposób na zachowanie dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego! Specjalnie do pracy z czakrami powstała talia dwudziestu dwóch kart nazwanych Czakry: Podróż w głąb siebie.

Kolejnym czakrom człowieka: korzenia, sacrum, splotu słonecznego, serca, gardła, trzeciego oka i korony, zostały przypisane trzy karty z różnymi aspektami danej czakry. Dwudziesta druga karta związana jest ze wszystkimi czakrami i przedstawia Tęczowego Człowieka, dojrzałą, duchowo zintegrowaną osobę.

Do talii dołączona jest książka opisująca podstawowe siedem czakr. W dalszej jej części znajdziemy krótki opis symboliki kart i rozbudowane omówienie danego aspektu czakry, który karta prezentuje, pytania do refleksji oraz ćwiczenia do pracy wewnętrznej. Łącznie znajdziemy w książce 58 ćwiczeń do harmonizacji czakr.

Z kartami możemy pracować na różne sposoby. Mogą udzielić nam odpowiedzi na zadane pytanie, czyli pełnić funkcję wyroczni. Będą narzędziem wskazującym na sferę życia szczególnie dla nas istotną oraz tę, której nieakceptujemy, abyśmy mogli się jej przyjrzeć i  ją uzdrowić. Wreszcie są pomocą w medytacji wzmacniającą dany aspekt czakry, z którą aktualnie pracujemy.

Jeżeli zaciekawił Cię temat czakr i chciałbyś poznać je jeszcze dokładniej, może Koła życiazainteresować Cię książka Dr Anodei Judith Koła życia: Kompletny przewodnik po systemie czakr. Według przedmowy książki: Są tu teorie dla intelektualistów, sztuka dla wizjonerów, medytacje dla uduchowionych i ćwiczenia dla ciała.

Zawiera szczegółowe opisy, grafiki i przykładowe ilustracje, medytacje i ćwiczenia fizyczne wspomagające harmonijną pracę wszystkich czakramów. Wraz z talią kart Czakry: Podróż w głąb siebie książka tworzy znakomity zestaw i dla osób rozpoczynających pracę nad rozwojem swoich czakr, i dla zaawansowanych praktyków. Polecam książkę Koła życia jako najdokładniejsze i najobszerniejsze opracowanie tej tematyki na naszym rynku.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...