Księżyc Myśliwych – czas nocnych polowań!

Obecna październikowa pełnia Księżyca nosi nazwę Księżyc Myśliwych. Tak określili ją m.in. indiańscy myśliwi, którzy korzystali z poświaty rzucanej przez olbrzymi Księżyc w pełni  podczas nocnych polowań. To do Księżyca Myśliwych wznosili dziękczynne modły za gromadzone zapasy pożywienia na zimę.

Zazwyczaj w czasie swojej pełni Księżyc wschodzi w około godzinę po zachodzie Słońca. Jednak o tej porze roku kąt pomiędzy płaszczyzną orbity Ziemi i Słońcem jest bardzo ostry, przez co Księżyc wschodzi równo o zachodzie Słońca. Księżyc Myśliwych oraz poprzedzający go wrześniowy Księżyc Żniwiarzy są pod tym względem szczególne.  W tym czasie zmrok nie zapada tuż po zajściu Słońca, gdyż wschodzący Księżyc od razu rozświetla ciemność nocy. Dzięki temu ludzie mogli kontynuować pracę na polach podczas żniw jeszcze po zachodzie Słońca (stąd nazwa dla wrześniowej pełni: Księżyc Żniwiarzy) a myśliwi mogli urządzać nocne polowania przy jaśniejącym na niebie Księżycu Myśliwych.

Październikowa pełnia Księżyca nazywana jest również Krwawym Księżycem lub Krwistym Księżycem. Nazwa pochodzi, oczywiście, od koloru tarczy Księżyca, którą możemy zauważyć. Księżyc wędruje nisko nad horyzontem, a nasze oczy widzą go przez grubszą warstwę atmosfery niż wówczas, kiedy znajduje się wysoko nad naszymi głowami, przez co wydaje się być większy i jaśniejszy, a także bardziej czerwony niż zwykle.

Podczas pełni Księżyca magia działa bardzo silnie, dlatego to odpowiedni czas na najpotężniejsze zaklęcia! Obecnie Księżyc w swojej pełni znajduje się w znaku Barana, niosąc ze sobą duży potencjał dla działań magicznych związanych z magią początków, rozpoczynania nowych planów i projektów. To także dobra pora na magię wzmacniającą naszą siłę woli, odrodzenia czy zmian duchowych.

Dodam jeszcze, że podziwiając obecną piękną pełnię Księżyca zaobserwujemy blisko naszego ziemskiego satelity jasną i wyraźną planetę – Jowisz. Wystarczy chwila obserwacji nocnego nieba, abyśmy poczuli połączenie pomiędzy nami, Ziemią i całym Wszechświatem, którego cuda zdają się być oddalone od nas tylko na wyciągnięcie ręki!

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...