Ostara 21 marca

Ostara obchodzona jest w czasie równonocy wiosennej 21 marca. Właśnie dziś jest Święto Wiosny! Swoją nazwę Święto przyjęło od imienia anglosaskiej bogini Ostary.
Ostara jest porą radowania się z nadchodzącej wiosny, ze zwycięstwa życia nad śmiercią, światła nad ciemnością. To pora narodzin i manifestacji budzącej się do życia przyrody.

Podczas obchodów Ostary dzielono się z bliskimi ugotowanym na twardo jajkiem, które symbolizuje odrodzenie. Przyozdabiano także pomieszczenia świeżymi kwiatami. Tradycyjną częścią rytuału na ten dzień jest również sadzenie ziaren na grządkach czy w doniczkach. Możemy skorzystać z magicznej siły, która płynie z aktu sadzenia i wzrastania i potraktować go jako symboliczne zaszczepienie w nas i w naszym życiu czegoś, co chcemy by w nim trwało i wzrastało.

Ostara to także odpowiedni moment na oczyszczenie ludzi i pomieszczeń z negatywnej energii nagromadzonej podczas zimy, np. przez okadzanie szałwią. Można pracować w tym czasie nad wewnętrzną równowagą, harmonizacją energii czakr, równoważeniem energii męskich i żeńskich.

Czy celebrujecie Ostarę? Jeśli tak, w jaki sposób?

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...