Wywiad z Cyborgiem – o mózgu, przyszłości i Absolucie

Zachęcam do uważnego przeczytania fascynującego wywiadu z pierwszym na świecie Cyborgiem. Prof. Kevin Warwick jest pierwszym człowiekiem, którego mózg podłączono do komputera i różnych zewnętrznych urządzeń, które przekazywały do jego mózgu informacje zwrotne. Dzięki czemu uzyskał on dostęp do innych zmysłów – czuł odległość, odczuwał wrażenia z trzeciej, mechanicznej ręki, czy połączył się z mózgiem swojej żony i czuł jej odczucia.

Takie przedłużenie naszych zmysłów czy dodanie nowych, to bardzo kusząca propozycja nie tylko np dla osób niewidomych czy kalekich, ale dla wszystkich, którzy chcą głębiej odczuwać i poznawać świat, w którym żyjemy. Podobno to co uważamy za rzeczywistość (czyli widzimy i czujemy), to tak naprawdę tylko 5% tego, czym świat w którym nam przyszło żyć jest. EKsperyment prof Warwicka pokazał, że już jest technologia, która może dać nam dostęp do kolejnych procent odbioru rzeczywistości. A ludzki mózg potrafi szybko się do tych nowych informacji dostosować i wkomponować ją w „zwykłą” rzeczywistość rozszerzając ją.

Drzwi percepcji otwierają się na naszych oczach.

Czy kiedyś poznamy 100% rzeczywistości, czyli odkryjemy i odczujemy Aboslut? O tym można dowiedziedzieć się czytając: Ja, Cyborg – czyli arcy ciekawy wywiad z pierwszym na świecie cyborgiem – prof. Kevinem Warwickiem.Post-człowiek

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...