Poważny błąd w ocenie klimatu

Zaczyna robić się coraz ciekawej wokół bardzo popularnego tematu jakim jest „globalne ocieplenie”

ONZ przyznaje: Lodowce nie topnieją tak szybko – pomyliliśmy się o bagatela 300 lat

Oenzetowscy klimatolodzy przyznali się do popełnienia błędu w kluczowym raporcie o globalnym ociepleniu. W ocenie tempa topnienia lodowców naukowcy mogli się pomylić nawet o 300 lat.

W raporcie Międzyrządowego Zespołu do Spraw Zmian Klimatu oenzetowscy naukowcy napisali trzy lata temu, że lodowce w Himalajach mogą zniknąć do roku 2035. Niezależni eksperci podważali ostatnio tę prognozę. W liście do prestiżowego tygodnika Science kilku naukowców stwierdziło, że lód w Himalajach ma od 200 do 400 metrów grubości, toteż przy obecnym tempie topnienia zniknięcie lodowców w ciągu ćwierćwiecza nie jest możliwe.

Teraz wiceprzewodniczący Międzyrządowego Zespołu, Jean-Pascal van Ypersele przyznał, że w ocenie tych zjawisk popełniono błąd. Dodał, że analiza danych, które publikuje ONZ powinna być dokładniejsza niż obecnie.

Żródło: gazeta.pl

Oczywiście Ci sami specjaliści twierdzą, że tak wielki błąd nie ma znaczenia w obliczu zmian klimatu i wcale nie wypacza treści raportu (który za zmiany klimatu obarcza człowieka). To już druga wpadka klimatologów. Tuż przed szczytem klimatycznym w Kopenhadze (zakończonym fiaskiem) ujawniono korespondencję naukowców badających klimat, którzy fałszowali wyniki, aby tylko dowieść, że się on ociepla.

Wygląda to trochę dziwnie: badania są fałszowane, wyniki błędne i naciągane – jednak cały czas  twierdzi się, że klimat się ociepla – bo tak pokazują te badania. To są jakieś żarty

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...