WAŻNE – zaćmienie Słońca w środę

Już w tę noc z wtorku na środę, na terenie Azji, nastąpi najdłuższe w całym XXI wieku zaćmienie Słońca. Maksymalny czas trwania fazy całkowitej, w której tarcza Słońca jest całkowicie schowana za Księżycem, potrwa aż 6 minut i 38.8 sekundy. Co ciekawe, niedawno mieliśmy zaćmienie księżyca, a lada dzień będzie kolejne. W ciagu 30 dni mamy aż 3 zaćmienia, z czego jedne bardzo długie


Zaćmienie Słońca 2009

Choć jest to niesamowite doświadczenie, ogólny odbiór faktu całkowitego zaćmienia Słońca nie musi do końca być pozytywny. Poniżej przytaczam list, który dostałem od znajomego, który dostał go od znajomego z Art of Living, z wrażeniami Ravi Shankara na temat zbliżającego się zaćmienia, a poniżej mój komentarz do tego listu:

[cytat z listu]

W tym miesiącu są 3 zaćmienia, 1-sze (Chandra grahan ? czyli księżycowe) 7 lipca, 2-gie (surya grahan czyli słoneczne ) 22 lipca oraz 3-cie (chandra grahan – księżycowe) 6 sierpnia. To jest rzadkie zjawisko i w historii zapowiadało krytyczne wydarzenia. Stało się to tuż przed wojną Mahabharata, a następnie 36 lat po wojnie Mahabharata tj. gdy Dwarka. części południowej, Mezopotamii, sumeryjska  cywilizacja zostały zanurzone pod wodą. Odniesienie do arki Noego jest do tej samej powodzi tj. około 5000lat wcześniej.

Zjawisko to występowało następnie tuż przed 1 wojną światową, a następnie tuż przed 2 wojną światową. Ravi Shankar mówi, że jest to krytyczne i może prowadzić do poważnych wstrząsów i / lub czegoś bardzo transformującego.

Ravi pokazywał film (zrobiony przez Art of Living) na ten temat na Węgrzech, Szwecji i teraz Norwegii. Do tej pory odpowiadał na pytanie, *Czy 2/3 ludzkości zginie mówiąc Nie. Dziś wieczór po raz pierwszy w Grand Central Hotel, powiedział, że 1/3 ludzi na tej planecie będzie dotknięta po tych 3 zaćmieniach. On ciągle podkreśla medytację. Myślę.

Na pytanie „Czy nic nie można zrobić na ten temat?” powiedział „już to robimy” On nieustannie podkreśla medytację.

Wczoraj prowadził 3 niesamowicie potężne medytacje w Szwecji, dziś prowadził 2 odlotowe (dosłownie) medytacje tutaj. Jak dni mijają będzie On prowadził coraz więcej medytacji do 7 lipca, a następnie 6 sierpnia. Ci w medytacji mogą uniknąć skutków.

Ravi Shankar powiedział również , żeby śpiewać święte pieśni  i modlić się w dni gdy jest zaćmienie aby uniknąć skutków. Proszę poinformujcie wszystkich wokół, żeby robili medytację, a także śpiewali w dni zaćmienia

[koniec listu]

Ostatni fragment tego listu celowo wytłuściłem. Dlaczego sądzę, że może to być ważne? Posłuchajcie:

W 2000 roku, po szaleńczej jeździe wraz z grupą przyjaciół dojechaliśmy nad Balaton, gdzie po raz pierwszy w życiu doświadczyłem pełnego zaćmienia Słońca. Doświadczenie było niesamowite, choć wizja którą otrzymałem przeraziła mnie. Zobaczyłem wielkiego, czarnego demona, który leciał w moim (świata) kierunku  nad oceanem, zamieniając go w morze ognia…miałem wraźenie, jakby coś złego zostało wpuszczone na Ziemię, lub ktoś... wtedy się zdziwiłem, bo oczekiwałem jakiś fajnych mistycznych wizji.

Zawsze myślałem, że zaćmienie Słońca jest czymś pozytywnym. Jednak kilka lat później natrafiłem w internecie na serię artykułów tyczących się tamtego zaćmienia, wyjaśniających, że jest wręcz przeciwnie. Czas zaćmienia to ten czas, w którym Ciemność ujawnia się w świetle dnia. Przysłonięcie tarczy Słońca cieniem Księżyca otwiera wrota złu, ciemności…na kilka minut, ale zawsze. Nie muszę chyba mówić, jak bardzo się zdziwiłem czytając to, bo potwierdziło to moją wizje z momentu zaćmienia w roku 2000. Wszyscy pamiętamy, co się wydarzyło w parę lat po tym zaćmieniu: wybór Dablju Busha na prezydenta USA, wyburzenie WTC i globalna wojna z terroryzmem, wybuch 2 wojen, ataki terrorystyczne, strasznie całej planety globalnym ociepleniem, a teraz wirusem grypy. Do tego klimat oszalał…świat się zmienił, na gorsze.

Tym razem nie dość, że zaćmienie całkowite Słońca będzie baaardzo długie, do tego przejdzie nad największymi krajami świata ? Chiny, Indie, które niedługo mogą zdetronizować USA na tronie władców planety Ziemia. Dodatkowe dwa towarzyszące zaćmienia Księżyca potęgują moc tego wydarzenia.

Czy wydarzenie to będzie miało jakikolwiek wpływ na nasze życie i całą planetę dowiemy się za jakiś czas. Jednak już teraz zachęcam do poświęcenia chwili czasu w wtorkowy wieczór i środowy poranek na krótką medytację czy modlitwę o pokój, miłość i bezpieczeństwo dla każdego z nas i całej planety. Na pewno to nie zaszkodzi :), a lepiej chuchać na zimne…

Pas zaćmienia całkowitego przebiega przez Indie, Nepal, Bangladesz, Birmę, Chiny, Morze Chińskie, południową Japonię i Ocean Spokojny. Fazy częściowego zaćmienia będzie można podziwiać z całej południowo-wschodniej Azji i dużej części Oceanu Spokojnego.

Zaćmienie rozpocznie się 22 lipca o godzinie 2:53 naszego czasu w zatoce Khambhat w Indiach, a zakończy o 6:18 na Oceanie Spokojnym.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...