„Moje serce jest jak pies, daj mu jeść natychmiast”

?Moje serce jest jak pies
Daj mu jeść daj mu jeść
Daj mu jest natychmiast”

Elektryczne Gitary

Powyższy cytat jest tytułem wstępu do dzisiejszego wpisu z luźnymi przemyśleniami na temat pokarmu dla serca.”Twórcą” poniższej myśli jest nieżyjący już mistyk, psycholog i terapeuta Emmanuel Schoch. Fragment pochodzi z książki „Uzdrawiające własności”:

Odżywianie serca

Kiedy zmienia się energia serca to automatycznie wpływa to na aktywność mózgu. Czyli: aby dokonać zmiany naszych zachowań na poziomie personalnym i globalnym, musimy zrobić coś więcej, niż tylko nauczyć się zdrowego myślenia, bądź relaksacji i praktykować nasze medytacje. Potrzebujemy odrestaurowania połączenia z sercem i wniesienia energii serca do związków z innymi ludźmi i samym sobą.

Sposób manifestacji energii serca w naszym, codziennym życiu jest zależny od tego, ile energii wprowadzimy w użycie. Gdybyśmy musieli „odciąć się” od serca, ponieważ zostaliśmy zranieni i przyzwyczailiśmy się bardziej do bólu i cierpienia, anieżeli do miłości i radości, to w rzeczy samej odcięlibyśmy nas samych od naszego potencjału, od naszych własności, które są rzeczywistą esencją naszego bytu. Mimo że z upływem czasu możemy „zamykać” nasze serce (celem jego ochrony) – czakram serca nie wymaga rozwoju (żadną z technik); jest zawsze obecny. Stale posiadamy energię serca, z którą się urodziliśmy, ale musimy ją aktywować i odżywiać, aby mogła ona produktywnie funkcjonować na poziomie fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym. Jeśli będziemy to czynić to wzmocni się wówczas połączenie ze świadomością poza-ciałem.”

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...