Komórki powodują uwalnianie rtęci z plomb

UWAGA! Ważna informacja dla większości znas.

O negatywnym wpływie telefonów komórkowych na nasze zdrowie słyszy się coraz więcej. Kolejne doniesienia pochodzą z Akademii Medycznej w Shiraz. Tamtejsi naukowcy udowodnili, że komórki mogą powodować wydzielanie się rtęci z plomb.

Jak podaje serwis textyally.org, Akademia Medyczna z Shiraz przeprowadziła badania, z których wynika, iż pacjenci z amalgamatowymi plombami nie powinni używać komórek. Promieniowanie elektromagnetyczne, jakie jest wykorzystywane przez te urządzenia może bowiem powodować wydzielanie się rtęci, zawartej w wypełnieniach Metal ten, który dla człowieka jest bardzo toksyczny, może przedostawać się do organizmu powodując zatrucie.

Plomba amalgamatowa to mieszanka sproszkowanego stopu cyny, miedzi, kadmu i cynku z rtęcią. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu tego rodzaju wypełnienia były najczęściej stosowanym rozwiązaniem. Mimo, że badania nie wykazały, aby prawidłowo założone plomby miały negatywne skutki dla zdrowia, to i tak współcześnie odchodzi się od ich stosowania.

(za gazeta.pl)

Ja  sam używam komórki nałogowo, choć staram się ile mogę rozmawiać korzystając ze słuchawki bluetooth. Plomb algamatowych z dzieciństwa jeszcze mam. Od kliku dni ponownie zacząłem rozważać ich usunięcie i wymianę na bardziej bezpieczne (bo badania badaniami, a jednak to jest rtęć w buzi). Ten artykuł tylko mnie do tego jeszcze bardziej zachęcił.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...