Pewnego dnia na placu targowym…

Pewnego dnia na placu targowym pośród tłumu ludzi siedział niewidomy z kapeluszem na datki i kartonikiem z napisem: „Jestem ślepy, proszę o pomoc”. Pewien mężczyzna, który przechodził obok niego zauważył, że kapelusz jest prawie pusty, zaledwie parę groszy… Wrzucił kilka monet, po czym bez pytania niewidomego o zgodę, wziął jego kartonik, odwrócił na drugą stronę i napisał coś….

Tego samego popołudnia, ten sam mężczyzna znowu przechodził obok tego samego niewidomego i zauważył, że tym razem kapelusz jest pełen monet. Niewidomy rozpoznał kroki tego człowieka i zapytał, czy to on odwrócił kartonik i co na nim napisał. Mężczyzna odpowiedział: „Nic co nie byłoby prawdą. Przepisałem Twoje zdanie tylko troszkę inaczej.”

Uśmiechnął się i oddalił…. Niewidomy nigdy się nie dowiedział, że na jego kartoniku było napisane: „Dziś wszędzie dookoła jest wiosna… a ja nie mogę jej zobaczyć…”

Powyższych tekst pochodzi z niezgłębionych przestrzeni internetowych.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...