„Bez poczucia całości własnego Ja (…)”

„Prawo Intuicji pomaga otworzyć się na głos serca i wymiar uczuć, jak również dokonać radykalnego zwrotu w życiu. Dotyczy ono szczególnie osób niezdecydowanych, które szukają swojej prawdziwej tożsamości i mają szeroki dostęp do wiedzy (np. numerologiczne dziewiątki) oraz tych, którzy nie widzą celu, są przewrażliwieni na punkcie krytyki, zbyt mocno skoncentrowani na poglądach innych ludzi lub pochłonięci udowadnianiem własnych racji.

Bez poczucia całości własnego Ja nigdy nie znajdziemy odpowiedzi na pytania, kim jestem, co czuję, jak to widzę, czy jestem wystarczajco dobry na danym obszarze. Wciąż będziemy polegać na cudzych opiniach, szukać potwierdzeń na zewnątrz, powoływać się na obce autorytety lub wyrażać się tak, aby przypodobać się innym i w razie potrzeby zasłonić się ich nazwiskiem. W ten sposób narażamy się na manipulacje lub uzależnienie od wskazówek i sugestii z zewnątrz.
(…)
Wiedzę i mądrość innych powinniśmy przepuszczać przez filtr własnego serca. Głos serca czy też głos intuicji jest nieomylny. Pamiętajmy, że każdy z nas ma prawo do własnych poglądów. Nie powinniśmy ich zwalczać, lecz bezwarunkowo uszanować każdą inność i prawo do niezawisłości.”

Hanna Kotwicka „Kalendarz Majów i numerologia”

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...