„Brida” Paulo Coelho

„Brida” jest najnowszą wydaną w Polsce książką Paulo Coelho. Podobnie, jak wcześniejsze książki tego autora opowiada o poszukiwaniu sensu życia. Książka opisuje prawdziwą historia irlandzkiej czarodziejki Bridy O’Fern. Pokazuje jej ścieżkę życiową wiodącą przez tradycję Wicca, a głównym celem dla bohaterki jest poszukiwanie jej Drugiej Połowy. Cel główny na początku, lecz później nie wydawał mi się już celem samym w sobie…
Wydana w 1990 r w Brazylii „Brida” była trzecią książką Paulo Coelho, po „Pielgrzymce” i „Alchemiku”, ale u nas, w Polsce, pojawiła się dużo później. W zasadzie cieszę się, że tak się stało, przez ten czas bardzo wiele zmieniło się w naszej mentalności.
Poznajemy Bridę jako młodą dziewczynę, którą interesuje magia i ezoteryka, szukającą czegoś głębszego, prowadzenia Mistrza do Poznania. Spotyka na swej drodze Maga i może poznać Tradycję Słońca. Później poprzez swoją pracę kroczy wytrwale drogą Tradycji Księżyca, ucząc się czytać karty Tarota i praktykować zalecane rytuały. Mówić więcej nie chcę, by nie odebrać przyjemności z czytania :)
Dla mnie „Brida” jest wraz z „Alchemikiem” książką, która najbardziej do mnie przemówiła. Rozmawiałam z osobami, które ją czytały i zauważyłam, że o wiele bardziej podobała się tym, którzy na swojej drodze spotkali się i wiedzą, że coś głębszego jest w kartach Tarota, widzą sens odprawiania rytuałów, wierzą w reinkarnację. Dla nich „Brida” to kropla rosy, rześki poranek i pewność, że nie oni jedyni myślą w ten sposób, że jest ktoś, kto otwarcie odważył się spisać to wszystko. Opisu kart Tarota czy magicznych rytuałów tutaj nie znajdziecie, bo nie taki miał być cel książki. Jej końcowe przesłanie odbieram jako zachętę do ciągłego rozwoju, szukania i radości z kroczenia po swojej drodze. Oj, chyba bardziej ją lubię od „Alchemika” :)

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...