Dla mnie i dla Ciebie to kolejny dzień w raju…

„Dla mnie i dla Ciebie to kolejny dzień w raju” – śpiewa Phil Collins w utworze 'Another Day In Paradise’

Bomby nam na głowę nie spadają, mamy wolność w wyborze wyznania (lub prawo do ateizmu), mamy konta w banku, trochę (a może dużo? ;) ) pieniędzy w portfelu, dach nad głową, możliwość rozwoju – w tym i duchowego, zdrowie (w mniejszym lub większym stopniu), a już na pewno możliwość powrotu do zdrowia.

Jednak na chwilę obecną nie wszyscy na świecie mogą doświadczyć tych dobrodziejstw.

500 mln (!!!) ludzi na świecie doświadcza okrucieństw wojny, samotności, więzienia, tortur i głodu.

Przy codziennej medytacji i/lub modlitwie możemy wysłać promień miłości do tych wszystkich, którzy tego potrzebują. Jak? Robimy to już w momencie, gdy z całego serca życzymy innym dobrze.
Możemy również wizualizować planetę Ziemię otoczoną różowym kolorem lub wyobrażać sobie ludzi żyjących w świecie pokoju, miłości, harmonii i dobrobycie.

W rzeczywistości wszystko, co dobrego robimy dla siebie, robimy i dla świata – wszystkie i te duże, i te małe rzeczy, przyczyniają się do ogólnego wzrostu Dobra i Piękna na planecie Ziemia.

Czy masz może inne pomysły na to, by każdy kolejny dzień był rajem nie tylko dla mnie i dla Ciebie, lecz i dla wszystkich innych ludzi?

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...