Jak ezoteryka może zmieniać ludzi…?

Ezoteryka zmienia ludzi. Tego nie da się ukryć, nie da się nie zauważyć. Jedni doświadczają tego w mniejszym stopniu, inni w większym, lecz doświadczają wszyscy. W ostateczności są to zmiany pozytywne (o ile w ogóle warto wartościować), jednak wcześniej, bywają takie, które pozornie zbliżają ludzi i pozornie otwierają na duchowość. Oto niektóre z nich:

(tekst można traktować z przymrużeniem oka, lecz?):

– Poznając drugiego człowieka, bywa taki moment, że dużo bardziej niż jego osobowość interesuje Cię, jaką on jest numerologiczną cyferką, znakiem zodiaku, znakiem wg kalendarza Majów?

– Znając numerologię lub też mając jako-takie pojęcie o numerologii przedstawiasz się innym jako numerologiczna ósemka, jedenastka, trójka lub inna cyferka?

– Może pojawić się obsesja oczyszczania ? mieszkania, otoczenia, swojej aury, aury bliskich osób, może też wystąpić permanentna potrzeba ochrony energetycznej ? wszak tyle jest energetycznych ?zabrudzeń? i w otoczeniu, i w innych ludziach? Tylko dlaczego wraz z tym, nie przychodzi do nas świadomość, że jeśli naprawdę jesteśmy silni wewnętrznie, wtedy nic nie jest w stanie nas zniewolić a tym bardziej ?zabrudzić??

– Znając teorię, że nic nie dzieje się przypadkowo w fakcie chwilowego odcięcia prądu dostrzegasz coś więcej, lecz zanim dostrzeżesz, błyskawicznie zadajesz sobie pytanie: ?Cóż to oznacza? Co mam przez to sobie uświadomić??

– Mając świadomość tego, iż ludzie nie zawsze mówią to, co myślą i myślą to, co mówią, siedząc przy stole przy kolacji z przyjacielem na jego prośbę ?podaj cukier? odpowiadasz pytaniem: ?Co masz na myśli??

– Zauważasz, że na wiele niewyjaśnionych do tej pory zjawisk masz odpowiedź, tylko? dlaczego ta odpowiedź zawsze brzmi tak samo ? ?Tak miało być???

– Zauważasz, że rozmowy dotyczące profilu osobowości twojej osoby lub innych osób mogą zostać szybko zakończone jednym krótkim stwierdzeniem ?Czy mówisz o sobie??.

– Świeżo po zapoznaniu się z psychologią wyglądu, możesz doświadczyć czegoś, co można określić dwojako ? ?zboczeniem? lub ?umiejętnością niedostrzegania człowieka, lecz tylko i wyłącznie ubrań, które na sobie nosi??

Ezoteryka i duchowość mają za zadanie znosić podziały między ludźmi a nie tworzyć kolejne.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...