Refleksje na temat Reiki

Zapewne wielu z was orientuje się czym jest Reiki, zapewne niektórzy czytelnicy naszego blogu zajmują się profesjonalnie tego typu uzdrawianiem. Ja dopiero całkiem niedawno miałam okazję popróbowania niekonwencjonalnego uzdrawiania.
W Reiki zachwyciła mnie prostota techniki – po prostu przykładanie rąk w odpowiedni sposób do danych miejsc na ciele oraz skupienie na uzdrawiającym strumieniu energii. A energia, w związku z tym, że jest inteligentna, robi całą resztę – uzdrawia, płynąc tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.
Kolejną sprawą jest dotyk, czyli sposób komunikacji, który w dzisiejszym świecie ma niestety negatywne konotacje. Na 'Zachodzie’ ludzie zazwyczaj obawiają się dotyku i blisości. Reiki sprawia, że dłonie uzdrowiciela stają się nie tylko 'narzędziem’ do przekazania energii, ale również dają bliskość, ciepło i delikatność osobie, która w zaufaniu powierzyła swoje ciało i zdrowie w ręce Reikowicza.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...