Tajne archiwa UFO udostępnione

Za Polskim Radiem donoszę:
„Brytyjskie ministerstwo obrony ujawniło tajną dokumentację o niezidentyfikowanych obiektach latających, czyli UFO. Przekazana do Archiwum Narodowego dokumentacja obejmuje relacje i wyniki dochodzeń z lat 1978 ? 1987 oraz niektóre dokumenty z późniejszych lat, ostatnie z 2002 roku.

W ujawnionej dokumentacji znajdują się relacje policjantów, wojskowych oraz wiarygodnych osób cywilnych o niewytłumaczalnych zjawiskach na niebie, a nawet o ?fizycznych i psychicznych? kontaktach z tajemniczymi istotami. Są nawet uwagi Winstona Churchilla do otrzymanych tajnych raportów o pojawieniu się UFO. Osiem ujawnionych tomów to dopiero początek całości dokumentacji obejmującej 200 tomów. Reszta ujawniana będzie stopniowo w następnych latach wraz w upływem 30 letniego okresu karencji.

Ujawniona dokumentacja obejmuje tysiące stron, które można pobrać ze specjalnej witryny brytyjskiego Archiwum Narodowego. Znajduje się tam m.in. relacja 78 letniego dżentelmena, który w 1983 roku spotkał się z przybyszami z kosmosu na brzegu kanału Basingstoke w mieście Aldershot. Przybysze zaprosili go na pokład swojego statku, dokładnie wyjaśnili działanie różnych urządzeń, pytali się wnikliwie o biologię człowieka i stan zdrowia rozmówcy, a na koniec powiedzieli: ?możesz iść, jesteś dla nas za stary i zbyt chory?.

Są też raporty pochodzące z bardziej oficjalnych źródeł. Jednostka amerykańskiego lotnictwa zawiadamia, że dwaj żandarmi Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych widzieli w grudniu 1980 roku ?niezwykłe światła przy tylnej bramie bazy Królewskich Sił Powietrznych w Woodbridge? oraz przesyła przy piśmie relacje obu żandarmów.

Są też rysunki i relacje sporządzone przez policjantów, w tym dokładny opis obserwacji niezidentyfikowanego obiektu na niebie sporządzony przez trzech policjantów 26 kwietnia 1984 roku. Przez godzinę obserwowali oni jak obiekt ?porusza się chaotycznie w górę i w dół, na boki oraz w tył i wprzód?. Policjant, który obserwował obiekt przez lornetkę odnotował, że obiekt był kolisty z czymś w rodzaju kopuły na górze i na dole pierścienia, przy czym obie kopuły jaśniały światłem innego koloru.

Dla chętnych głębszych studiów ujawniona dokumentacja znajduje się pod adresem http://ufos.nationalarchives.gov.uk/. Przez miesiąc dostępna jest nieodpłatnie. Spodziewając się wzmożonego ruchu, brytyjskie Archiwum Narodowe ustawiło tę część swojej witryny na osobnych, potężnych serwerach i łączach. ”

Dokumenty zamieszczone są w formacie pdf.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...