Strajk Poczty od poniedziałku?

Stoimy w obliczu generalnego strajku pracowników Poczy Polskiej, który zapowiedziany jest od poniedziałku 21 kwietnia. Z rozmowów z listonoszami przynoszącymi i odbierającymi od nas przesyłki wynika, iż jeśli nie stanie się CUD to od poniedziałku poczta staje w całej Polsce.

Ponieważ straj generalny pracowników PP wydaje się być nie do uniknięcia (choć szczerze mówiąc trzymam kciuki, że się jakoś dogadają, gdyż trudno określić wpływ takiego strajku na funkcjonowanie sklepów wysyłkowych, urzędów, sądów, firm) w związku z tym:

zachęcamy do wyboru przesyłki KURIERSKIEJ jako opcji otrzymania przesyłki niezależnie od wyniku rozmów pocztowców z pracodawcami (jednak oblężenie firm kurierskich może wydłużyć czas dostarczenia zamówienia)

– w przypadku zamówień za pobraniem i przedplatowych czy opłaconych z góry z wysyłką POCZTĄ POLSKĄ – ich realizacja  zostaje zawieszona do czasu zakończenia strajku. Zamówienia takie zostaną tak szybko zrealizowane jak to będzie możliwe PO ZAKOŃCZENIU STRAJKU (czyli nie wiadomo kiedy).

– w sytuacji przedłużającego się paraliżu PP rozważamy możliwość realizacji zamówień alternatywnymi operatorami pocztowymi, jednak nie tylko nasze doświadczenia sprawiają iż wolelibyśmy tego uniknąć.

Ze swej strony czynimi przygotowania, aby móc być w stanie „bezboleśnie” przestawić się z masowej wysyłki Pocztą na firmę kurierską (tak na wszelki wypadek)

Mam tylko nadzieję, że jest to dmuchanie na zimne i poniedziałek ten będzie spokojny i zwyczajny…

P.S. Nie mają się czego martwić emeryci i rencisci, gdyż dziś i jutro listonosze na prośbę ZUSu roznoszą emerytury, które mieli roznieść od poniedziałku. Jak widać ZUS poważnie liczy się z możliwością strajku…

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...