Dawkowanie esencji kwiatowych dr Bacha

Dr Edward Bach opracował 38 rodzajów specjalnych kropli, które przywracają organizmowi stan wewnętrznej równowagi, pomagając pozbyć się wielu uciążliwych chorób. Są to kwiatowe ekstrakty utrwalane alkoholem i wielokrotnie rozcieńczone.

Metoda ta nie skupiają się na dolegliwościach ciała, lecz na emocjach, do których dostosowuje się odpowiednią mieszankę. Dlatego kluczem do wybrania właściwego ekstraktu lub stworzenia odpowiedniej mieszanki jest dokładne rozpoznanie swojego samopoczucia.

Klasyczną metodą dawkowania esencji kwiatowych dr Bacha jest rozcieńczenie 2 kropli wybranego ekstraktu w szklance wody i popijanie jej drobnymi łykami od czasu do czasu, aż do uzyskania poprawy samopoczucia.

Jeżeli zachodzi taka potrzeba, można przyjmować koncentraty Bacha bezpośrednio na język lub zewnętrznie: rozpylając w pomieszczeniu, dodając do kąpieli, stosując w formie kompresów, smarując usta, nadgarstki i miejsca za uszami.

W przypadku wielokrotnego zastosowania można w 30ml buteleczce z zakraplaczem wypełnionej wodą mineralną rozcieńczyć po 2 krople dowolnego ekstraktu (można łączyć w ten sposób do siedmiu różnych ekstraktów). W razie potrzeby można też dodać łyżeczkę alkoholu jako środka konserwującego. Tak sporządzoną mieszankę przyjmujemy po 4 krople bezpośrednio na język, minimum 4 razy dziennie.

Szczegółowy opis każdej esencji oraz testy ułatwiające właściwy dobór kropli znaleźć można m.in. w książkach:
Terapia trzeciego tysiąclecia oraz
Oryginalna terapia kwiatowa Bacha dla początkujących

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...