Symbol Reiki i jego znaczenie

Symbol Reiki pochodzi z języka chińskiego i składa się z dwóch sylab: Rei oraz Ki. Na zdjęciu poniżej widać zapis symbolu Reiki. Każdy z elementów tego zapisu posiada własne znaczenie. W tradycyjnym piśmie starochińskim symbol Reiki ma trochę więcej szczegółów.

Rei Ki – znaczenie symbolu

Górny znak to Rei. Kreska pozioma symbolizuje niebo. Na nim znajdują się chmury, które są źródłem deszczu. Deszcz w postaci kropli spada na ziemię. Poniżej jest pozioma linia, która w tradycyjnym piśmie starochińskim przedstawiona jest jako trzy kwadraty. Jeden kwadrat oznacza usta, dwa kwadraty oznaczają dialog, trzy – oznaczają modlitwę. Możemy to zinterpretować jako modlitwę do nieba o deszcz Reiki. Druga część znaku Rei przedstawia ludzi – dwie sylwetki, które są na ziemi, pochylone pod nieboskłonem. Obie kreski pionowe biegnące w dół w pierwszej i drugiej części znaku Rei symbolizują połączenie nieba z ziemią oraz określają kierunek przepływu energii. Dotychczas opisana część znaku to Rei, które ma wiele znaczeń, wśród nich światło, bądź: Bóg, Ten, Który Jest. We współczesnym jeżyku japońskim Rei oznacza też ducha lub duszę.

Symbol Reiki

Druga dolna część znaku to symbol energii Ki, która dana nam jest w momencie urodzenia. Jest to zapas energii, który pozwala żyć w trakcie pobytu w ciele fizycznym. Dopóki jej zapas nie jest wyczerpany, ciało fizyczne żyje. Gdy się wyczerpie, ciało fizyczne ginie. Zapas tej energii nie jest odnawialny. Można jedynie zmniejszyć tempo jej zużycia. Energia Ki jest symbolizowana przez naczynie, w którym gotuje się ryż, jako symbol życia. Woda w naczyniu paruje i skraplając się na pokrywce opada, wracając w dół, po czym znowu wznosi się. Zachodzi wymiana i krążenie energii.

Połączenie części dolnej symbolu Rei i Ki daje słowo Reiki. Jako całość przedstawia istotę Reiki.

Promieniowanie symbolu Reiki jest bardzo korzystne dla otoczenia. Jeśli nie jesteś praktykiem Reiki, ale czujesz przyciąganie do tego symbolu, nie obawiaj się, aby umieścić go w swojej przestrzeni, np. w postaci obrazu, czy kubka na codzienną herbatę.

Zobacz podręczniki, biżuterię i karty do medytacji, które rozwiną Twoją praktykę Reiki

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...