Znaczenie symbolu Reiki

Symbol Reiki, zapisany w tradycyjnym piśmie starochińskim, składa sie z drobnych elementów, z których każdy posiada własne znaczenie. Jako całość przedstawia istotę Reiki.

Reiki

Kreska pozioma (1) symbolizuje niebo. Na nim znajdują sie chmury (2,3), które są źródłem deszczu. Deszcz w postaci kropli (4) spada na ziemię. Poniżej znajdują się trzy kwadraty (5). Jeden kwadrat oznacza usta, dwa kwadraty oznaczają dialog, trzy – oznaczają modlitwę. Kwadraty reprezentują ludzi modlących się do nieba o deszcz Reiki. Ludzi przedstawiają dwie sylwetki (7), które pracują na roli (8), pochylone pod nieboskłonem (6) w ciężkiej pracy. Obie kreski pionowe biegnące w dół od elementów (1) i (6) symbolizują połączenie nieba z ziemią oraz określają kierunek przepływu energii. Dotychczas opisana część znaku to Rei, czyli Bóg, Ten, Który Jest.
Druga dolna część znaku to symbol energii Ki, która dana nam jest w momencie urodzenia. Jest to zapas energii, który pozwala żyć w trakcie pobytu w ciele fizyczny. Dopóki jej zapas nie jest wyczerpany, ciało fizyczne żyje. Gdy się wyczerpie, ciało fizyczne ginie. Zapas tej energii nie jest odnawialny. Można jedynie zmniejszyć tempo jej zużycia. Energi Ki jest symbolizowana przez naczynie (11), w którym gotuje się ryż, jako symbol życia. Gotuje się on dzięki energii ognia reprezentowanej przez słońce (9). Woda w naczyniu paruje i skraplając się (10) na pokrywce opada, wracając w dół, po czym znowu wznosi się. Zachodzi wymiana i krążenie energii. Połączenie części dolnej symbolu Rei i Ki daje słowo Reiki.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...