Opowieści wprost z Tybetu

Przypowieść „Mądrość, kobieta i ryba” pochodzi ze zbioru ponad 150 autentycznych buddyjskich opowieści z Tybetu pt. „Turkusowa grzywa śnieżnego lwa”. W formie baśni i opowieści przekazywana jest buddyjska mądrość i daje nam możliwość zapoznania się z cząstką tradycji Tybetańczyków. To często po raz pierwszy spisane przypowieści, do tej pory przekazywane poprzez ustny przekaz nauk mistrzów tybetańskich ich uczniom. Nie są one tym samym, co bezpośredni kontakt z nauczycielem, lecz i w ten sposób ich odbiór może nas wzbogacić. Każda z opowieści poprzedzona jest wstępem i wyjaśnieniem, aby przy końcu trafił do nas pełen jej przekaz. Wracam do książki i czytam na wyrywki, a na opowieść „Mądrość, kobieta i ryba” trafiłam jako jedną z pierwszych, która mocno mną poruszyła.
Z powstałych odczuć pojawiło się u mnie głębokie poczucie powiązania z innymi czującymi istotami, a na koniec – nie tyle chęć przerzucenia się na wegetarianizm :) a bardziej o potrzebę bycia świadomym. Świadomym każdej chwili i bycia wdzięcznym.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...