Dary Świata Elfów

„Dary Świata Elfów” to talia pełna elfów, wróżek i skrzatów. W opakowaniu znajduje się 55 kart i książka dokładnie opisująca każdą z nich. Karty są śliczne, w delikatnych, pastelowych kolorach, a małe postacie na nich – zwłaszcza skrzatów – przesympatyczne :). Chciałam pokazać jedną, najładniejszą kartę, lecz tak trudno było mi się zdecydować i wyciągnęłam ją po prostu losowo – więc jednocześnie jest ona taką kartą „dnia dzisiejszego”:

twinkle

Twinkle należy do rodziny wróżek, i dosłowne tłumaczenie jego imienia to „światełko” lub „migotanie”. W książce opisane jest miejsce pochodzenia każdej z istotek, główna myśl karty i sugestie, które przekazuje. Właśnie poprzez wybranie jednaj karty z talii daje wskazówkę i odpowiedź na zadane pytanie.
Ta karta akurat mówi właśnie o takim „światełku w ciemności”:
(…) Gwiazda, którą twoje serce wybrało na bezmiarze nieba, zawiera odpowiedź na twoje pytanie. Dlatego nie obawiaj się ciemności. Podobna jest do izby, w której co chwila dusza twoja się zamyka, aby zastanowić się nad problemem, a następnie przygotować się do zrobienia następnego kroku.
Nie obawiaj się, ponieważ ciemność niesie w sobie światełko jakiejś gwiazdy i gdziekolwiek byś się znalazł pogrążony w ciemnościach, zawsze możesz jej szukać.
Mam dla ciebie szczególnego rodzaju dar: drobinkę światła, która spłynie w twoje złączone dłonie. Trzymaj je mocno ściągnięte tak, aby ta cenna kropla nigdy już nie mogła uciec i aby mogła wskazać ci drogę za każdym razem, kiedy znajdziesz się w najgłębszej ciemności.”

A końcową sugestią, jaką przekazuje Twinkle są słowa: „Musisz wiedzieć, że nie możesz osiągnąć celu swojej Podróży bez tego małego światełka, które ci wskaże drogę.”

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...