Dzień Czarnego Kota

Jutro we Włoszech po raz pierwszy ma być obchodzony Dzień Czarnego Kota!
„Licznymi zapowiedzianymi na ten dzień imprezami organizacja chce uczcić czarne koty, uważane z powodu przesądów za sprawców wszelkich nieszczęść. Termin wybrano nieprzypadkowo: to właśnie 17. dzień miesiąca uważany jest w tym kraju za najbardziej pechowy.

Główne obchody odbędą się w Mediolanie, gdzie otwarta zostanie między innymi wystawa portretów czarnych kotów. Również tam, podobnie jak w Rzymie, odbędą się parady i pikniki właścicieli czarnych kotów, oczywiście ze zwierzętami w roli głównej. Celem tego dnia, jak wyjaśniło stowarzyszenie, jest nie tylko wystosowanie apeli o opiekę nad czworonogami, ale także walka z uprzedzeniami i przesądami, które – podkreślono – są wyjątkowo krzywdzące dla czarnych kotów.

Szczególnego pecha, jak zauważyli obrońcy praw zwierząt, czarne koty mają właśnie we Włoszech, bo to tu przedstawia się je w jak najgorszym świetle i są źle traktowane.

Według statystyk co roku we Włoszech znika 60 tysięcy czarnych kotów, które są porywane, a nawet zabijane w trakcie satanistycznych rytuałów, zwłaszcza podczas obchodów Halloween.”
Źródło: onet.pl
black cat

Przyjmując, że Włochów na Półwyspie Apenińskim jest około 60 mln, to co tysięczny mieszkaniec w trakcie Halloween raz w roku morduje czarnego kota, zapewne w towarzystwie kolegów. Aż dziw bierze, że ta selekcja nie spowodowała u nich zaniku występowania kotów o tym kolorze sierści. Smutne są korzenie tego święta.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...