Psychometria

Terminu „psychometria” po raz pierwszy użył w 1842 roku J. R. Buchanan. Używany jest do określenia zdolności do rozpoznawania za pomocą wizji historii związanej z dotykanym przedmiotem. Kiedy jasnowidz bierze do rąk przedmiot nasycony aurą jego właściciela i przykładowo chce uzyskać informacje o nim, to właśnie jest psychometria. Buchanan skonstruował teorię, że przedmioty fizyczne rejestrują sceny i emocje, które potem można odtworzyć w umyśle. Osoby obdarzone zdolnościami psychometrycznymi czasami nie są w stanie utrzymać w dłoniach przedmiotów, które sprawiają na nich gwałtowne wrażenie. Związane z tym doznania mogą mieć formę fizycznego odczucia, smaku, zapachu, obrazu czy emocji.
Ludzie posiadający talent psychometryczny zwykle są jego świadomi. Dzięki ćwiczeniom można spróbować rozbudzić go w sobie, najlepiej używając przedmiotu, którego historia znana jest komuś, kto może potem sprawdzić nasze „odczyty”. By wzmocnić odbiór informacji można przycisnąć badany przedmiot do czoła na wysokości trzeciego oka. Kiedy nastawimy się na odbiór, wszystkie napływające do umysłu informacje najlepiej jest spisać i potem je zweryfikować. Dobrze spiszą się w tej roli stare pamiątki rodzinne, których historię możemy potem usłyszeć od rodziny. Potem dużym źródłem do badań mogą się stać… eksponaty muzealne :)

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...